Ellenfél-les: Kisvárda

Együttesünk a Mol Magyar Kupa negyeddöntőjében az élvonalbeli Kisvárdát fogadja a BMTE Stadionban szerdán 17.00 órától.

A szabolcsiak nem panaszkodhatnak az idei sorsolásra, az eddig eltelt három fordulóban ugyanis egyaránt alacsonyabb osztályú riválist sorsoltak nekik ellenfélül. Először az NB III-as BVSC otthonában nyert 2-0-ra Török László együttese, majd a másodosztályú Mosonmagyaróvár otthonában jutott tovább magabiztos, 3-0-s sikerrel.

A nyolcaddöntőben ismét harmadosztályú ellenfélhez, az ESMTK-hoz látogatott a Kisvárda, ahol azonban alaposan megszenvedett a legjobb nyolcba kerülésért: a rendes játékidő és a 2×15 perces hosszabbítás is gól nélküli döntetlennel ért vége, ám a ráadás ráadásában, a 123. minutumban Molnár Tamás öngólja végül negyeddöntőbe repítette az alakulatot. Amely így kapott gól nélkül várhatja a holnapi, egymás elleni mérkőzésünket, érdekesség viszont, hogy több gólos futballistája nincs a Kisvárdának a Magyar Kupa idei kiírásában, az öt találaton öt különböző futballista osztozik.

Az OTP Bank Ligában 21 fordulót követően 8 győzelem, 8 döntetlen és 5 vereség áll a gárda neve mellett, valamint 32 pont, amellyel jelenleg a dobogó legalsó fokát foglalja el.

Ami az egymás elleni mérleget illeti, a kupában még nem találkoztunk riválisunkkal, bajnoki mérkőzésen viszont ötször is összecsaptunk. Az NB II-ben két vereség a mérlegünk, az élvonalban viszont a 2020/2021-es szezonban nagyszerűen teljesítettünk: a hazai találkozókat 2-1-re és 2-0-ra nyertük, idegenben pedig 0-0-s döntetlent értünk el.

Bízunk benne, hogy ez a széria folytatódik és újabb bravúrt bemutatva előzetesen esélyesebbnek vélt ellenfelünket búcsúztatva, történelmünk során másodszor is elődöntőbe jutunk. HAJRÁ BUDAFOK!