Megint az utolsó pillanatokban kaptunk ki a listavezető Diósgyőrtől

Budafoki MTE

Csapatunk a Merkantil Bank Liga 31., hétközi fordulójában a listavezető DVTK együttesét fogadta a Promontor utcában. Sajnos a történelem megismételte önmagát: hiába szereztünk vezetést a sérülése után a csapatba visszatérő Beke Péter góljával, a vendégek előbb egyenlítettek, majd a hosszabbításban a győzelmet is megszerezték…

Mátyus János az alábbi kezdőnek szavazott bizalmat: Gundel-Takács B. – Fótyik D., Jagodics M. (C), Nándori B. – Kalmár O., Adorján K., Németh M., Soltész I., Biró M. – Horváth O., Beke P.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, többet volt a labda a vendégeknél, de csak labdabirtoklásban mutatkozott meg a fölényük, helyzetekben nem. A 15. percben egy szabadrúgás után viszont a félidő egyik legnagyobb lehetőségét ők hagyták ki: Lőrinczy ívelt középre a jobb szélről egy szabadrúgást, Bárdosról középen mindenki lemaradt, de szerencsére az ötös vonaláról fölé/mellé belsőzött.

Mi leginkább távoli lövésekkel veszélyeztettünk, Bekének, Horváthnak és Némethnek is volt egy-egy ígéretes próbálkozása, ám Danilovics jól helyezkedett, így mindet hárította. A 42. percben viszont nekünk is kimaradt egy ziccerünk: Biró Márk beadásszerű lövésére Beke érkezett középen és belepiszkált a labdába, ami sajnos mellé pattogott, pedig DVTK kapusa már verve volt…

Szünetben két helyen változtattunk: Bakti Balázs és Csonka András váltotta Birót és Némethetet. Az első húsz perc eseménytelenül telt, mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, utána viszont felpörögtek az események. A 66. minutumban megszereztük a vezetést: Beke kapott jó labdát a bal szélen, megtolta a védője mellett, betört a 16-oson belülre, majd laposan a kapu jobb alsó sarkába passzolt, 1–0!

Sajnos nem sokáig örülhettünk, a 72. percben két cserejátékos hozta össze a vendégek egyenlítő találatát, Könyves passzolt balról Jurekhez, aki állítgatás nélkül, 12 méterről kilőtte a bal felső sarkot… A folytatásban mindkét oldalon adódtak újabb lehetőségek a gólszerzésre, nálunk továbbra is Beke volt a legveszélyesebb, míg a diósgyőrieknél Könyvesnek volt két ígéretes lövése is.

Amikor viszont már mindenki elkönyvelte a döntetlent, sajnos a mi szempontunkból jött a hidegzuhany: Gundel-Takács Bence röviden passzolt Fótyik felé, Lukács Dániel lecsapott a labdára, majd egy igazítás után a kapunkba lőtt, eldöntve ezzel a három pont sorsát… A játék képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna, így azonban az őszi meccset követően ezúttal is a hosszabbításban kaptunk ki a DVTK-tól.

Merkantil Bank Liga
31. forduló

Budafoki MTE – Diósgyőri VTK
1–1 (0–0)

Budafok, Promontor utca, 650 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Garai Péter, Kóbor Péter)
BMTE: Gundel-Takács B. – Bíró M. (Bakti B., a szünetben), Nándori B., Jagodics M., Fótyik D., Kalmár O. – Adorján K. (Tischler P., 92.), Soltész I. – Németh M. (Csonka A., a szünetben) – Beke P. (Takács R., 84.), Horváth O. (Oláh B., 65.) Vezetőedző: Mátyus János
DVTK: Danilovics – Csirmaz, Szatmári, Bárdos, Bokros – Holdampf – Koman (Jurek, 59.), Bényei Á. (Bertus, 79.), Lőrinczy (Cseke, 71.) – Lukács D., Obounet (Könyves, 59.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
Gólszerző: Beke P. (66.), ill. Jurek (73.), Lukács D. (91.)