Pécs, PMFC Stadion, 800 néző. Vezette: Katona Balázs (Máyer Gábor, Rózsa Dávid)
PMFC: Helesfay – Mayer J. (Svedyuk, 66.), Rácz L., Pejovics, Katona L. (Hegedűs, 85.) – Kocsis B., Szeles (Kártik, 81.), Kesztyűs B. (Krausz, 66.) – Harsányi (Gera, 66.), Tóth-Gábor, Szabó M. Vezetőedző: Weitner Ádám.
BMTE: Gundel-Takács – Fótyik, Horgosi (Vaszicsku, 53.), Jagodics – Csonka A., Adorján, Németh M. (Oláh B., 62.), Soltész, Horváth O. – Sós (Bakti, 53.), Kovács D. (Nándori, 85.). Vezetőedző: Mátyus János.
Gólszerző: Németh M. (7.).

Köszöntjük szurkolóinkat! Csapatunk a Merkantil Bank Liga 21. fordulójában a PMFC otthonába látogat a tavaszi idénynyitón. Kövessék élő, szöveges közvetítésünket a találkozó legfontosabb eseményeiről.
Mátyus János az alábbi kezdőcsapatnak szavazott bizalmat a mai mérkőzésen: Gundel-Takács B. - Horgosi D., Fótyik D., Jagodics M. - Csonka A., Soltész I., Németh M., Adorján K., Horváth O. - Sós M., Kovács D.
A kispadról az alábbi játékosok várnak bevetésre: Horváth A. (K), Margitics A., Nándori B., Beke P., Tischler P., Bíró M., Bakti B., Kalmár O., Oláh B., Vaszicsku G.
Íme a hazaiak összeállítása: Helesfay – Mayer, Rácz, Pejovics, Katona – Szeles - Szabó, Kocsis, Kesztyűs Harsányi - Tóth-Gábor
A mérkőzést Katona Balázs vezeti majd, asszisztensei Máyer Gábor és Rózsa Dávid lesznek.
1'
Elkezdődött a mérkőzés, mi indítottuk útjára a labdát. Csapatunk fehér mezben, piros nadrágban és fehér sportszárban futballozik ma, míg a hazaiak piros-fekete-piros színösszeállításban.
Sípszó
7'
VEZETÜNK! Az első lehetőségünket gólra váltottuk: Horváth Olivér szerzett labdát a pécsi térfélen és 4 az 1 ellen vezethettünk kontrát, szélső hátvégünk végigrobogott a bal szélen, majd laposan centerezett, Németh Márió pedig 10 méterről a kapuba passzolt!
BMTE gól!
15'
Eltelt az első negyedóra, bár a pécsiek megnyomták a meccs elejét, helyzetig nem jutottak, mi pedig az első lehetőségünket gólra váltottuk. Azóta át is vettük a meccs irányítását, egyelőre érezhetően megleptük a hazaiakat.
20'
Adorján Krisztián balról érkező beadásáról centikkel marad le az ötösön belül Kovács Dávid.
29'
Horgosi Donát buktatta a 16-os bal oldalán Szabó Mátét, védőnk kapja a meccs első sárga lapját, ígéretes helyről jár szabadrúgás a hazaiaknak.
Sárga lap
30'
Jagodics Márk kifejeli a röviden a kapu torkából az éles beadást.
35'
Nagyjából 10 perc van még hátra az első félidőből, mezőnyben zajlik a játék, kiegyenlített csatát láthat eddig a PMFC Stadion nagyjából 500 fős közönsége.
41'
Egy szabadrúgás után a hazai csapatkapitány, Rácz László csúsztatott a 11-espont magasságáról, egyenesen Gundel-Takács Bence ölébe.
43'
ZICCER! Megint Horváth húzta meg a bal szélen, laposan adott középre, Sós Máté nagyszerűen engedte tovább a hosszún teljesen üresen érkező Csonka Andráshoz a centerezést, aki viszont sajnos Helesfay Donátba bombázott hét méterről.
44'
Sós buktatta Kocsist a félpályánál, ő is besárgul.
Sárga lap
45'
Három perc a ráadás az első félidő végén.
45' + 3'
A hosszabbításban nem történt említésre méltó esemény, Németh Márió találatának köszönhetően és a meccs képe alapján is megérdemelten mehetünk előnnyel a szünetre.
Sípszó
46'
Jön a folytatás, a hazaiak kezdik a második félidőt. Csere egyik oldalon sem volt a félidőben.
Sípszó
48'
Megint ígéretes helyről járt szabadrúgás a PMFC-nek, Kocsis vette célba a jobb felső sarkot, Gundel azonban szögletre ütötte a próbálkozást, amelyből nem alakult ki veszély.
53'
Kettős csere nálunk: Horgosi helyett Vaszicsku Gergő érkezik a védelembe, Sós Mátét pedig Bakti Balázs váltja, aki tétmeccsen most debütál csapatunkban.
Csere
56'
Szabó Máté rázza le magáról Adorjánt, majd 23 méterről a jobb alsót célozza meg, de jó egy méterrel mellé lőtt.
57'
Kovács Dávidot könyöklik le a félpályánál, ám nem a vétkes, hanem a reklamáló Jagodics kap sárga lapot...
Sárga lap
60'
Kezd kicsúszni a meccs a játékvezető kezéből, igaz a csapatok sem könnyítik meg a dolgát, sok a kőkemény belépő.
62'
Újabb csere: a gólszerző Németh helyére Oláh Bálint érkezik.
Csere
63'
Katona Levente tartott rá Csonka lábára a felezővonalnál, övé az első pécsi sárga
Sárga lap
66'
Változtat a PMFC is: Harsányi, Kesztyűs és Mayer le, Svedyuk, Gera, valamint Krausz be.
Csere
68'
Soltész is sárga lapot kap buktatásért.
Sárga lap
71'
Kocsis Bence lőtt szemben a kapuval, 20 méterről, bár nem sokkal ugyan, de fölé ment a kísérlet.
77'
Megint a hazaiak legveszélyesebb játékosa, Kocsis próbálkozott távolról, Vaszicsku azonban blokkolta a kísérletet.
81'
Ismét változtatnak a hazaiak, Szeles helyett Kártik érkezik a hajrára.
Csere
85'
Utolsó cserelehetőségünket is kihasználjuk: Nándori Botond váltja Kovács Dávidot.
Csere
88'
Vaszicsku akadályoz meg egy kontrát a félpályánál, sárga lap ez is.
Sárga lap
90'
4 perc a ráadás.
90' + 5'
ITT A VÉGE! Óriási győzelemmel kezdtük meg a tavaszt, idegenben vertük a tabellán második PMFC-t!