0
3
Ferencvárosi TC
Budafoki MTE Sporttelep
Köszöntjük szurkolóinkat! Csapatunk a MOL Magyar Kupa 3. fordulójában a Ferencvárosi TC együttesét fogadja, a mérkőzés 15.30-kor kezdődik.
A harmadik fordulóban az NB I-es és NB II-es csapatok is megkezdik a kupaküzdelmeket, így a BMTE is, és a 2022–2023-as idény döntőbe jutása óta klubunknál mindig van egy felfokozott hangulat és reménykedés a sorozat előtt, hiszen akkor bebizonyítottuk, hogy bármi lehetséges.
A Fradi a bajnoki címvédő, és a magyar élvonalban ebben a szezonban sincs rossz formában, mind a négy mérkőzését megnyerte, a Kecskemétet 1–0-ra, a DVTK-t 2–0-ra, az Újpestet 1–0-ra, a Nyíregyházát pedig 2–1-re verte meg, egyik sem volt gólzáporos mérkőzés, ugyanakkor elgondolkodtató, hogy a négy meccsen összesen csak egyetlen gólt kapott.
Így várja az egymás elleni vasárnapi mérkőzést a két csapat vezetőedzője.
Nikházi Márk: „Komoly múlttal, jelennel és valószínűleg jövővel rendelkező, rengeteg jó játékosból álló csapat lesz az ellenfelünk, ahol még az is előfordul, hogy válogatott játékosok ülnek a kispadon. Ha a legjobbak ellen tudunk játszani, az mindig lehetőség, egy esély arra, hogy legyőzzük őket. Ehhez tökéletes, bátor játékra, akaratra és szenvedélyre lesz szükségünk csapatként és egyénileg is. Mindig azt kérem a srácoktól, hogy élvezzék, amit csinálnak, így most is azt mondom, élvezzék ki minden egyes pillanatát egy olyan mérkőzésnek, amire azt szokták mondani, hogy »teltház, kupahangulat«.”
Pascal Jansen: „A rövid pihenő után ismét munkába álltunk azokkal a játékosokkal, akik itt maradtak, folytattuk a felkészülést a vasárnapi összecsapásra. Természetesen szeretnénk megnyerni azt a meccset, nem is lehet más a célunk. Friss játékosokra lesz szükség, hogy ott legyünk a kupa következő körében. Nehéz megmondani, mi fog történni, hiszen csak egyetlen meccs dönt arról, hogy ki lesz a továbbjutó. Meg kell mutatnunk, hogy mire képes a Ferencváros, hogy mit tudunk. Csakis arra fókuszálunk, hogy ott legyünk a következő sorsolásnál is.”
A mérkőzést Káprály Mihály vezeti, asszisztensei Georgiou Theodoros és Becséri Gergely lesznek. A tartalék játékvezető Jakab Árpád.
Nikházi Márk, a BMTE megbízott vezetőedzője a következő kezdőcsapatot küldi a pályára: Horváth A. – Lorentz, Kálnoki-Kis, Oláh B. (csk), Kalmár O. – Sztojka, Szűcs P., Németh M. – Kun B., Vasvári, Merényi
Kispadunk: Auerbach (kapus), Nándori, Zuigéber, Rétyi, Elek B., Kovács D., Horváth O., Horgosi, Szerető, Szabó B., Fekete, Balabás
Pascal Jansen, a Ferencváros mestere ezt kezdő tizenegyet jelölte ki: Dibusz – Makreckis, I. Cisse, Szalai G., C. Ramirez – Abu Fani, Pappoe – Kady, Zachariassen, Kehinde – Pesics
A Fradi kispadja: Varga Á. (kapus), Gartenmann, Ben Romdan, Saldanha, Civic, Varga B., A. Traoré, Gruber, Raul Gustavo, Kaján, Maiga, Rommens
1'
Elkezdődött a mérkőzés! A vendégek indították útjára a labdát, piros-fekete szerelésben a mieink, zöld-fehérben a Ferencváros.
5'
Előbb Kun Bertalan kiugrását fújta le a játékvezető les matt, majd a másik oldalon megúsztunk egy veszélyes helyzetet, a Fradi-játékosok a 16-osunkon belül többször kis helyzetbe kerültek, de a védőink nagy nehezen tisztáztak.
9'
Sztojka Dominik szabálytalankodik Kristoffer Zachariessennel szemben, szabadrúgás, Mohammad Abu Fani beívelésére jó ütemben mozdul ki a kapujából Horváth András, és lehúzza a labdát.
12'
Nyom a Ferencváros, Isaac Pappoe passzolja a labdát Alekszandar Pesicsnek, aki húsz méterről lő, magasan fölé.
18'
Egy veszélyes vendégtámadás végén Oluwatosin Kehinde lőtt közelről, Kálnoki-Kis Dávid belevetődve óriásit mentett, majd Zacharisssen csúsztatott fejjel fölé egy bal oldali beívelést.
20'
Továbbra is nagyon nyom a Fradi, és majdnem gól lett, mikor Mohammad Abu Fani passza után Oluwatosin Kehinde lőtt kapura ziccerben, Oláh Bálint valami óriásit mentett.
26'
Cebrails Makreckis vállalkozik lövésre húsz méterről, de nem találja el a kaput, nem sokkal lő mellé.
28'
Óriási budafoki helyzet maradt ki! Németh Márió remekül ugratta ki Vasvári Zoltánt, aki szépen vette át, és 12 méterről ellőtte a tehetetlen Dibusz Dénes mellett, de a jobb kapufát találta telibe.
29'
A mérkőzés első sárga lapját Kálnoki-Kis Dávid kapja, miután buktatta Zachariassent. A vendégek szabadrúgása elakadt a sorfalban.
Sárga lap
32'
Egy kis szöglet utáni passzolgatás végén Cristian Ramírez lőtte kapura távolról, de a középre tartó lövést Horváth András ütötte ki maga elé, és a védők felszabadítottak.
34'
Alekszandar Pesics marad a földön a hazai tizenhatoson belül, de a játékvezető nem sípol. Meggyógyul, feláll, játszik tovább.
35'
Zachariessen lapos középre adását öleli magához Horváth András, majd Kehinde lövését hárítja magabiztosan.
39'
Kun Bertalan kapott sárga lapot, a játékvezető szerint szabálytalanul csúszott be Pappoénak.
Sárga lap
40'
Ez nagy védés volt, Kady Borges távoli lövésére nagyon szépen ért le a jobb alsó sarokra Horváth András.
45'
Egy perc a hosszabbítás az első félidő végén.
45' + 1'
VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK, AZ ÁLLÁS 0-0.
Sípszó
46'
ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ.
Sípszó
46'
Egyet cserélt a hazaiak edzője, Nikházi Márk, aki a szünet után Szűcs Patrik helyett Zuigéber Ákost küldte fel a pályára.
Csere
48'
Cebrails Makreckis távoli lövését magabiztosan fogta meg Horváth András.
52'
Merényi Ádámot rántották le elöl, de a bíró nem látott szabálytalanságot.
53'
Dibusz Dénest mozgatták meg a hazai támadók, előbb Németh Márió bal oldali szögletét, majd Sztojka Donimik középre ívelését öklözte ki.
57'
Pappoe-t kell ápolni a berohanó orvosoknak.
Ápolás
57'
Hármat cserél a vendéggárda, lemegy Pappoe, Zachariassen és Pesics, jön a helyükre Philippe Rommens, Adama Traoré és Matheus Saldanha.
Csere
61'
GÓÓÓÓÓL! Vezet a Ferencváros. Mohammad Abu Fani beívelésére a frissen beállt Matheus Saldanha érkezett leggyorsabban, és hat méterről a jobb alsóba helyezett.
gól
63'
Óriási hazai gólhelyzet maradt ki, a kiugró Vasvári Zoltán vihette a kapusra a labdát, de közelről Dibuszt találta el.
64'
GÓÓÓÓÓL!!! Már két góllal vezet a Fradi. Egy csel után Matheus Saldanha lőtt kapura a tizenhatos sarkától, a védőknek nem sikerült tisztázni, így érkezett Mohammad Abu Fani, és tizenkét méterről a jobb alsó sarokba lőtt.
gól
66'
Sztojka Domonik erős, de középre tartó szabadrúgását biztos kézzel fogja meg Dibusz.
69'
Kettőt cserél a hazai csapat. Kun Bertalan és Németh Márió helyére Szerető Krisztofer és Rétyi Róbert állt.
Csere
71'
GÓÓÓÓL!!! Itt a harmadik ferencvárosi találat. Gyors támadás végén Kehinde sarokkal passzolt Traorénak, aki továbbította Saldanhának, aki tíz méterről a kapu közepébe lőtt.
gól
74'
Újabb hazai csere, Vasvári Zoltán helyére Kovács Dávid a pályán.
Csere
77'
A Fradi is cserél kettőt, Cristian Ramíres és Cabrails Makreckis jött le, Eldar Civic és Kaján Norbert jött be.
Csere
83'
Sztojka Dominik nem tud erőt vinni a lapos lövésbe, a labda így Dibuszé.
85'
Még egyet cserél a BMTE, Merényi Ádám helyére Nándori Botond érkezik.
Csere
87'
Újabb hazai helyzet maradt ki, egy jobb oldali szögletet Sztojka Dominik fejelt mellé.