0
1
Vasas FC
Budafoki MTE Sporttelep
Köszöntjük szurkolóinkat! Csapatunk a Merkantil Bank Liga 3. fordulójában a Vasas FC együttesét fogadja, a két csapat legutóbbi budafoki összecsapásán gól nélküli döntetlen született, ma is kemény küzdelem várható Gera Zoltán feljutást megcélzó együttese ellen.
A mérkőzést Zierkelbach Péter vezeti, asszisztensei Rózsa Dávid és Nagy Viktor lesznek. A tartalék játékvezető Kovács J. Zoltán.
Dajka László vezetőedző a következő kezdőcsapatot küldi pályára: Auerbach – Lorentz, Kálnoki-Kis, Oláh B., Kalmár O. – Szabó B., Nándori – Rétyi, Merényi, Szűcs P. – Kovács D. (csk)
Ez pedig Gera Zoltán kezdő tizenegye: Jova (csk) – Bodnár G., Ilyinbor, Baráth B., Otigba, Könyves – Doktorics, Hidi M., Urblík J. – Tóth M., Radó.
1'
Elkezdődött a mérkőzés! Csapatunk indította útjára a labdát. Piros-fekete szerelésben a mieink, fehérben a vendégek.
Sípszó
5'
Az első öt percben a vendégek birtokolták többet a labdát, de veszélyes helyzetet nem tudtak kialakítani.
7'
Radó Andrásnak ívelik be a labdát bal oldalra, a kapu előterébe, de a támadó közel az alapvonalhoz vette át, és már nem tudta megjátszani.
10'
A hazai tizenhatosnál egy átadás fennakadt a védőkön, a labda viszont éppen Tóth Milán elé pattan, aki tizenöt méterről kapásból kapura lőtte a labdát, azonban Auerbach Martin biztos kézzel fogta.
12'
Két gyors hazai gólhelyzet egymásután, előbb Merényi Ádám lő laposan húsz méterről a jobb alsó felé, de a labda egy védőről szögletre pattan. A bal oldali beívelést a túlsó kapufánál üresen hagyott Nándori Botond passzol kapra, de nem tudja jól eltalálni a labdát, amelyet Jova Levente ölel magához.
19'
Urblík Jozef beívelését szedi össze magabiztosan Auerbach Martin.
24'
A játékvezető ivószünetet rendelt el.
26'
Auerbach Martin rosszul mérte fel Bodnár Gergő beívelését, pontosabban Könyves Norbert megzavarta, így kicsit alászaladt a labdának, de utána rögtön önfeláldozóan vetette magát a kapu előtt álló Urblik Józef elé, és a kapura emelt labda végül egy védő lábáról szögeltre pattant.
34'
Veszélyes hazai helyzet, Merényi Ádám ugrott ki egy labdával, és futott a kapu elé, de mielőtt az ötösről laposan lőni tudott volna, visszaért a mellette futó Iyinbor Patrick, a szerelése után a labda visszapattant Merényire, így kirúgás lett a vége.
41'
A hazaiak csapatkapitánya, Kovács Dávid kapott sárga lapot, miután lerántotta a kaputól huszonöt méterre Radó Andrást.
Sárga lap
42'
A szabadrúgást Radó András emelte be a kapu elé, Urblík Jozef vette át és lőtte kapura a labdát, amely elakadt a jól helyezkedő Auerbach Martinban, Iyinbor Patrick ismétlésébe pedig belevetődött Kalmár Olivér.
45'
Hidi M. Sándor 28 méteres lövése elkerüli a kaput, majd az is kiderült, hogy egy perc lesz a hosszabbítás.
45' + 1'
VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ.
Sípszó
46'
Elkezdődött a második játékrész, a kezdőrúgást védőnk, Kálnoki-Kis Dávid szülinapos kislánya végezte el.
Sípszó
47'
Oláh Bálint kapott sárga lapot Tóth Milán elkaszálásáért, a szabadrúgást Radó András csavarta kapura, a labdát pedig a vetődő Auerbach Martin ütötte a kapu fölé.
Sárga lap
51'
Szűcs Patrik szabálytalankodott Radó Andrással szemben, aki szabadrúgásból harminc méterről a kapu elé csavarta a labdát, de a befutó támadók nem értették meg egymást, így a labda elpattogott a kapu mellett.
55'
Vezetőedzőnk, Dajka László hármat is cserélt: Kovács Dávid helyette Szerető Krisztofer, Rétyi Róbert helyett Elek Bence, Szűcs Patrik helyett pedig Kun Beralan állt be.
Csere
60'
Csúnyán összefejelt egymással Kálnoki-Kis Dávid és Tóth Milán, a beszaladó orvosoknak percekig kellett ápolni őket, az angyalföldi játékos fejét be kellett kötözni.
Ápolás
65'
Gera Zoltán is cserére szánja el magét, Baráth Botond helyére jön Pávkovics Bence.
Csere
69'
Bodnár Gergő adta be a labdát jobb oldalról, Tóth Milán hat méterről mér nem tudta a fejest kapura irányítani, bosszankodott is miatta.
70'
Hármat cserélt Gera Zoltán, Radó András helyére Rácz Barnabás, Tóth Milán helyére Szánthó Regő, Bodnár Gergő helyére pedig Pintér Filip jött be.
Csere
74'
Merényi Ádám nagyon szépen húz el a jobb oldalon, középre adását azonban nem tudja átvenni Kun Bertalan, így a védője odaér és tisztáz.
77'
Újabb hazai csere: Merényi Ádám jön le, Németh Márió áll be a helyére.
Csere
79'
Sárga lapot kapott Urblík Jozef, amiért szabálytalankodott Nándori Botonddal, akit ápolni kellett.
Sárga lap
82'
Egy jobb oldali szögletet Iyinbor Patrick fejelt kapura, de az ezúttal a vonalon maradt Auerbach Martin biztosan fogta a labdát.
87'
Pávkovics Bence bombázza kapura több mint harminc méterről, a labda magasan a kapu fölé száll.
88'
GÓÓÓL! Nem tudja senki lerántani Urblík Jozefet, akinek tizenhét méteres, megpattanó lövését a vetődő Auerbach Martin még oldalra tud paskolni, de éppen az üresen érkező Pintér Filip elé, aki közelről nem hibázza el, laposan a kapuba gurít. 0-1
gól
90'
Cserél a Vasas, Könyves Norbert helyére Ódor Máté érkezik. A játékvezető öt percet hosszabbít.