1
Tersztyánszky Ödön Sportközpont

0–1 (0–0)

Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Zimmermann Márió (Szécsényi István, Kiss Balázs)
CSÁKVÁR: Zelizi – Murka, Vaskó, Karacs, Körmendi – Magyar Zs. (Ominger, 64.), Posztobányi (Alaxai, 76.), Kocsis D. (Gazdag, 64.) – Torvund (Tamás N., 76.), Fejős (Hornyák, 64.), Baracskai. Vezetőedző: Tóth Balázs
BUDAFOK: Gundel-Takács B. – Nándori B. (Adorján K., 69.), Jagodics M., Fótyik D. – Csonka A., Soltész I. (Kovács D., 56.), Oláh B., Kalmár O. – Beke P. (Takács R, 81.), Bakti B. (Bíró M., 56.), Horváth O. (Vaszicsku G., 81.). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Oláh B. (70.)

Köszöntjük szurkolóinkat! Csapatunk a Merkantil Bank Liga 32. fordulójában az Aqvital FC Csákvár otthonában vendégeskedik. Kövessék élő, szöveges közvetítésünkkel a találkozó legfontosabb eseményeit!
Vezetőedzőnk, Mátyus János három helyen változtatott kezdőcsapaton a csütörtöki, DVTK elleni mérkőzéshez képest: Adorján Krisztián, Németh Márió és Biró Márk helyett Oláh Bálint, Csonka András és Bakti Balázs került be csapatunkba: Gundel-Takács B. – Fótyik D., Jagodics M. (C), Nándori B. – Kalmár O., Oláh B., Bakti B., Soltész I., Csonka A. – Horváth O., Beke P.
Íme a cserejátékosok: Oroszi I. (K), Margitics A., Györgyi A., Kovács D., Vasvári Z., Németh M., Takács R., Adorján K., Tischler P., Biró M., Sós M., Vaszicsku G.
A hazaiak összeállítása: Zelei P. – Körmendi K., Vaskó T., Karacs D., Murka B. – Baracskai R. (C), Posztobányi P., Magyar Zs., Kocsis D., Torvund A. – Fejős Á.
A mérkőzés játékvezetője Zimmermann Márió lesz majd, asszisztensei Szécsényi István és Kiss Balázs.
1'
Mi kezdtük a találkozót, tiszta fehérben játszunk ma, míg a hazaiak világoskék szerelésben futballoznak.
Sípszó
2'
Csonkát löki meg hátulról Karacs a 16-os jobb oldala előtt, ígéretes helyről végezhetünk el szabadrúgást.
3'
Trükkös pontrúgás után Bakti kicsiben leadja Bekének, aki élesen középre lövi, de a hosszún érkező Oláh centikkel lemarad a centerezésről.
4'
Soltész vállalkozik lövésre 24 méterről, jócskán mellé száll a próbálkozás.
8'
Itt az első csákvári lehetőség: Torvund ment el a jobb oldalon Kalmár mellett, majd éles szögből a rövid sarkot vette célba, Gundel-Takács azonban a helyén volt és hárított.
13'
Magasan letámadva hibára késztetjük a hazai védelmet, Oláh Bálint Horváthoz passzol, akinek centerezése sajnos nem jut el Bekéhez, tisztáznak a csákváriak.
17'
Kalmár megy el harciasan a bal oldalon, majd a középen álló Bekéhez passzol, akinek ígéretes, 15 méteres lövését sajnos Vaskó blokkolja.
19'
Horváth Olivér a 16-os jobb sarkáról lő kapura egy szabadrúgást Zeliziről kijön, de végül összeszedi a kipattanót a berobbanó -Beke elől.
23'
Ritkán látott jelenet: egy párharc után kidurrant a meccslabda...
30'
Az utóbbi percekben mezőnyben gyűrik egymást a csapatok.
31'
Ez hihetetlen mi maradt ki... Jagodics tanári keresztlabdát ad Horváthnak, aki már az átvétellel megveri a bal szélen avédőjét, majd tökéletesen passzol középre a hosszún üresen érkező Bekéhez, aki viszont öt méterről az üres kapu fölé lő...
33'
Majdnem megbüntették a hazaiak a kimaradó ziccert: Murka maradt teljesen üresen a kapunk eléterében, de szerencsére mellé fejelte Torvund jobbról érkező beadását.
38'
Fótyik kapja a meccs első sárga lapját, Körmendinek csúszott oda rossz ütemben a térfelünk közepén.
Sárga lap
45'
Nem történt említésre méltó esemény a félidő hajrájában, hosszabbítás sincs, gól nélküli állással mennek pihenőre a csapatok.
Sípszó
46'
Jön a folytatás, a hazaiak kezdték a második félidőt.
Sípszó
47'
Bakti is besárgul, a félpályánál követett el szabálytalanságot.
Sárga lap
51'
Oláh Bálint csúszik oda az ellenfél 16-osának előterében Kocsisnak, ápolni kell a hazai játékost, középpályásunk pedig sárga lapot kap.
Sárga lap
53'
Megint egy párharc, megint egy kidurranó labda... Érdekesek ezek a csákvári játékszerek.
56'
Kettőt cserélünk: Bakti Balázst Biro Márk, Soltész Istvánt Kovács Dávid váltja.
Csere
58'
Kovács egyből majdnem gólpasszt ad a jobb oldalról Horváthnak, aki elől az utolsó utáni pillanatban mentettek szögletre a hosszú kapufánál.
60'
Beke indult be a védelem mögé a bal szélen Horváth pörgetése után, a tőle megszokott módon befelé cselezte magát, ám a lövésre nem maradt igazán ereje, így Zelizi könnyedén hárított
64'
Hármat cserélnek a hazaiak: Kocsis, Magyar és Fejős jön le, Hornyák, Gazdag és Ominger érkezik.
Csere
65'
Posztobányi vállalkozik lövésre 25-ről, nem sokkal zúg el a labda a jobb felső sarok fölött.
69'
Cserélünk mi is: Nándori Botond helyére Adorján Krisztián érkezik.
Csere
70'
VEZETÜNK!!! Kovács lő élesen középre egy szabadrúgást a bal szélről, Zelizi óriásit véd a röviden, a kipattanót viszont mi szerezzük meg és Oláh Bálint közelről a kapuba lő!
BMTE gól!
75'
Újabb hazai cserék: Posztobányit Alaxai Áron, Torvundot Tamás Nándor váltja.
Csere
77'
Beke Péter is sárgát kap, sípszó utáni labdaelrúgásért...
Sárga lap
79'
Most Beke harcol ki lapot, ígéretes helyzetben buktatja Alaxai.
Sárga lap
80'
A szabadrúgást Oláh mellel maga elé teszi a 16-oson belül, majd csatárokat megszégyenítő módon fordul kapura, Zelizi nagy bravúrral ment szögletre a rövid saroknál.
81'
Kihasználjuk utolsó cseréinket is: Beke és Horváth helyére Takács Ronald és Vaszicsku Gergő érkezik.
Csere
85'
Mindent egy lapra feltéve támadnak a hazaiak, de egyelőre jól álljuk a rohamokat!