1
0
BFC Siófok
Budafoki MTE Sporttelep
Köszöntjük szurkolóinkat! Csapatunk a Merkantil Bank Liga 30. fordulójában a BFC Siófok csapatát fogadja. A mieink a tabella 13. helyén tanyáznak 33 ponttal, míg ellenfelünk 27 ponttal a 16., kieső helyen áll. A két csapat őszi, 13. fordulóbeli mérkőzése balszerencsét hozott a mieinknek, hiszen 3–1-es vereséget szenvedtünk a Balaton partján, Dénes Csanád 1. percben szerezett góljára és Szedlár Zoltán duplájára csak Vasvári tudott válaszolni. A mai győzelem nemcsak a visszavágás miatt lenne fontos, hanem mert az új edző, az előző fordulóban a BVSC elleni győzelemmel debütáló Jeney Gyula vezette Siófok közvetlen riválisunk a kiesés elkerüléséért zajló harcban.
A mérkőzést Lovas László vezeti, asszisztensei Nagy Viktor és Vrbovszki Pál. A tartalék játékvezető Hanyecz Bence.
Dajka László vezetőedző a következő csapatot küldi pályára: Gundel-Takács – Lorentz, Oláh, Kalmár O., Horváth O. – Csonka, Németh M. – Zsóri, Kovács D., Soltész – Vasvári
Ez pedig Jeney Gyula kezdő tizenegye: Hutvágner – Major G., Csató M., Posztobányi, Varga B. – Varjas, Kitl – Dénes Cs., Gyurkits, Szedlár – Németh B.
Piros-fekete szerelésben a mieink, fehérben a vendégek.
Elkezdődött a mérkőzés! Csapatunk indította útjára a labdát.
Sípszó
9'
Kényszerű csere a mieinknél, Horváth Olivért Fekete Máté váltja.
Csere
15'
Az első negyedóra a vendégek mezőnyfölénye mellett telt el.
18'
Kovács Dávidot kell ápolni.
Ápolás
21'
Csapatkapitányunk se tudja folytatni, Szerető Krisztofer a pályán.
Csere
29'
Alaposan ránk jár a rúd: Vasvári is megsérül, Merényi Ádám váltja.
Csere
33'
Soltész a tizenhatos vonaláról ballal fölé durrant.
35'
Oláh szinte ugyanonnan, szintén ballal próbálkozik, de mennyivel eredményesebb: a labda a kapus fölött a kapu bal oldalába hull!
gól
41'
Szerető a balösszekötő helyéről a rövid sarkot veszi célba, Hutvágner vetődve kiüti a labdát.
45'
Három perc a ráadás.
45' + 2'
Németh Barnabás műesésért sárga lapot kap.
Sárga lap
45' + 3'
Véget ért az első félidő.
Sípszó
46'
Folytatjuk!
46'
Cserélt a szünetben Dajka László, Zsóri helyett Elek Bence a pályán.
Csere
51'
Németh Márió jobb oldali szögletét követően Soltész bólintott fölé.
52'
Németh Barnabás vezethette Gundel-Takács kapujára a labdát, de a védők szorításában fölé lőtt.
57'
Kettős csere siófoki oldalon, Németh Barnabás és Szedlár Zoltán helyett Balogh Bence és László Dávid a pályán.
Csere
59'
Lorentz jobbról, szinte az alapvonalról leadott lövésénél résen van Hutvágner.
63'
Gyurkits félfordulatból, húsz méterről fölé lő.
66'
Németh Márió újabb szöglete után ezúttal Oláh fejel fölé.
70'
Cserél Jeney Gyula, Varjas helyett Girsik a pályán.
Csere
81'
Girsik teszi a bal lábára a labdát a tizenhatoson belül, majd a rövid felső sarok fölé lő.
83'
Újabb vendégcsere, Csatót Schildkraut váltja.
Csere
84'
Posztobányi Patrik kap sárga lapot.
Sárga lap
85'
Németh Márió balról, a megítélt szabadrúgásból célba veszi a kaput, Hutvágner ujjheggyel szögletre tolja a labdát.
88'
Kalmár Olivér is sárga lapot kap.
Sárga lap
90'
4 perc a ráadás.
90' + 2'
Major ziccerbe kerül a jobbösszekötő helyén, de lapos lövése keresztben elmegy a kapu előtt.