3
1
Budafoki MTE
Szamosi Mihály Sporttelep
Köszöntjük szurkolóinkat! Csapatunk a Merkantil Bank Liga 29. fordulójában a Soroksár SC csapatához látogat. A mieink a tabella 13. helyén tanyáznak 33 ponttal, míg ellenfelünk 38 ponttal a hetedik helyen áll. A két csapat őszi, 12. fordulóbeli mérkőzésén nem született gól a Promontor utcában. A Lipcsei Péter vezette Soroksár masszív középcsapatnak számít ebben az idényben, de célunk a Szamosi Mihály Sporttelepen se lehet más, mint a győzelem.
A mérkőzést Molnár Attila vezeti, asszisztensei Ország Péter és Vörös Dániel. A tartalék játékvezető Holczbauer Flórián.
Dajka László vezetőedző a következő csapatot küldi pályára: Gundel-Takács – Fekete, Lorentz, Kalmár O., Horváth O. – Csonka, Oláh – Zsóri, Kovács D., Soltész – Vasvári
Ez pedig Lipcsei Péter kezdő tizenegye: Mergl – Króner, Schadirac, Kékesi, Kaján – Tóth A., Németh E. – Varga Z., Korozmán, Gálfi N. – Lovrencsics B.
Piros-fekete szerelésben a mieink, sárga-feketében a hazaiak.
A kezdő sípszó előtt gyászszünet Tatár György korábbi válogatott labdarúgó, illetve Medák Sándor, az MLSZ Budapesti Igazgatóság fegyelmi bizottságának alelnöke emlékére.
Elkezdődött a mérkőzés! A mieink indították útjára a labdát.
Sípszó
12'
Az első kapura lövési kísérlet: Korozmán a tizenhatosról jócskán elvéti a kaput.
17'
Vezet a Soroksár, Gálfi jobb oldali szögletét követően Lovrencsics fejel, Gundel-Takács már csak a gólvonal mögül tudja kiütni a labdát.
gól
18'
Kovács Dávid sárga lapot kap.
Sárga lap
20'
Ziccer a mieink előtt, Horváth Olivér a saját térfeléről vezeti kapura a labdát, a védők beérik, de így is lőni tud, Mergl azonban szögletre ment.
22'
Korozmán taktikai szabálytalanságot követ el egy sárga lapért cserébe.
Sárga lap
27'
Oláh Zsóri elé ível, aki azonban helyzetben nem tudja átvenni a labdát.
29'
Itt az egyenlítés! Oláhnak készítik le lövésre, aki a tizenhatosról ballal a jobb alsóba talál.
gól
31'
Sajnos gyorsan jön a válasz, Gálfi lövi ki a bal alsó sarkot tíz méterről.
gól
35'
Kettővel megy a Soroksár, Gálfi tizennyolc méterről, kissé balról jobbal nagy gólt lő a jobb felső sarokba.
gól
44'
Tóth Alex lerántásért sárga lapot kap.
Sárga lap
45'
Véget ért az első félidő.
Sípszó
46'
Folytatjuk!
Sípszó
46'
Dajka László cserélt a szünetben, Kovács helyett Szerető folytatja.
Csere
47'
Oláh Bálint sárga lapot kap.
Sárga lap
56'
Kettős csere a mieinknél, Fekete és Zsóri helyett Németh Márió és Pintér Ádám a pályán.
Csere
59'
Az imént beállt Németh 16 méteres lövése Mergl zsákmánya.
66'
Németh kerül ziccerbe a balösszekötő helyén, de ballábas lövését védi Mergl.
69'
Újabb kettős cserét hajt végre Dajka László, Vasvári és Soltész helyett Elek és Merényi a pályán.
Csere
71'
Kettős csere hazai oldalon is, Varga Zétényt és Tóth Alexet Köböl Krisztián és Vass Ádám váltja.