2
1
ETO FC Győr
Budafoki MTE Sporttelep
Köszöntjük szurkolóinkat! Csapatunk a Merkantil Bank Liga 28. fordulójában az ETO FC Győr csapatát fogadja. A mieink a tabella 13. helyén tanyáznak 30 ponttal, míg ellenfelünk 54 ponttal a második, feljutó helyen áll. Ősszel a 11. fordulóban találkozott a két együttes az ETO Parkban, és bár Kalmár Olivér góljával az első félidőben megszereztük a vezetést, végül 4–1-es vereséget szenvedtünk. A mai meccsen se lesz könnyű dolgunk, de ne feledjük, a másik két dobogós együttes közül a Vasas ellen négy pontot szereztünk az idényben, a Nyíregyházát pedig egy hónappal ezelőtt legyőztük a Promontor utcában.
A mérkőzést Antal Péter vezeti, asszisztensei ifj, Varga Gábor és Márkus Péter. A tartalék játékvezető Takács Tamás.
Dajka László vezetőedző a következő csapatot küldi pályára: Gundel-Takács – Fekete, Kalmár O., Horváth O. – Csonka, Oláh – Németh M., Kovács D., Soltész – Vasvári, Zsóri
Kuznyecov Szergej pedig így állította össze együttesét: Ruisz – Kiss M., Szépe, Boldor, Vianna – Tóth R. – M. Diarra, Bumba, Csontos, Skvarka – Kröhn
Piros-feketében játszanak a mieink, fehérben és zöldben a vendégek.
Elkezdődött a mérkőzés! A mieink indították útjára a labdát.
Sípszó
2'
Diarra készít le lövésre Bumbának, aki 14 méterről fölé lő.
6'
Helyzet a mieink előtt, Németh szabadrúgását Kovács csúsztatja kapura, Ruisz bravúrral véd.
8'
Diarra teker kapura 20 méterről, Gundel-Takács fogja.
10'
Kiss Máté megpattanó lövését tolja ki a bal alsó sarok elől Gundel-Takács.
14'
Zsóri szép cselsorozat után jobbal lő a tizenhatosról, Ruisz szögletre tolja a léc alá tartó löketet.
22'
Vianna sárga lapot kap.
Sárga lap
23'
A szabadrúgást Németh íveli be, Zsóri a kapu fölé fejel.
25'
A játékvezető ivószünetet rendel el.
27'
Zsóri is besárgul.
Sárga lap
30'
Egy jobb oldali beadást követően Skvarka perdít a jobb kapufa mellé.
45'
Két perc a ráadás.
45' + 1'
Vianna távolról próbálkozik, de elvéti a kaput.
45' + 2'
Véget ért az első félidő.
Sípszó
46'
Folytatjuk!
Sípszó
46'
Cserélt a szünetben Kuznyecov Szergej, Tóth helyett Vingler folytatja.
53'
Németh szabadrúgásból a jobb kapufa mellé csavar.
56'
Kovács Dávid lövése szögletre vágódik.
57'
Tizenegyeshez jut az ETO, miután Gundel-Takács elüti Viannát.
58'
Bumba jobbal a jobb alsó sarokba lövi a büntetőt.
gól
64'
Cserél Dajka László, Németh helyett Szerető a pályán.
Csere
65'
Itt az egyenlítés! Szerető bal belsővel középre teszi a labdát, amelyet Kovács Dávid a hálóba fejel.
gól
66'
Kettős csere a győrieknél, Csontos és Kröhn helyett Huszár és Boschilia a pályán.
Csere
71'
Ivószünet miatt áll a játék.
72'
Újabb vendégcsere, Kiss Mátét Luciano Vera váltja.
Csere
78'
Diarra a tizenhatos jobb sarkától ballal a hosszú sarok felé teker, labdája a háló tetején landol.
80'
Megvan a vezetés! Oláh Bálint 16 méterről félfordulatból, nagy erővel lő kapura, Ruisz beleér, de nem tud hárítani.
gól
83'
Boschilia távoli lövését fogja magabiztosan Gundel-Takács.
88'
Kettős csere a mieinknél, Zsóri és Kovács helyett Nagy Gergő és Merényi Ádám a pályán.