3
3
Budapest Honvéd FC
Budafoki MTE Sporttelep

Köszöntjük szurkolóinkat! Csapatunk a Merkantil Bank Liga 1. fordulójában a Budapest Honvéd FC együttesét fogadja, a két csapat legutóbbi budafoki összecsapásán 1-0-s BMTE-győzelem született, akkor Vasvári Zoltán góljával nyertünk, aki ma is a kezdőcsapatban kapott helyet.
A mérkőzést Kovács Imre vezeti, asszisztensei Szalai Dániel és Máyer Gábor lesznek. A tartalék játékvezető Szommer Attila.
Dajka László vezetőedző a következő kezdőcsapatot küldi pályára: Auerbach – Fekete M., Kálnoki-Kis, Oláh B., Kalmár O. – Szabó B., Zuigeber, Németh M., Sztojka D. – Vasvári, Kovács D. (csk)
Ez pedig Csertői Aurél kezdő tizenegye: Gyetván – Pauljevics, Pekár I., Szabó A. (csk), Benczenleitner – Keresztes, Nyitrai, Lőrinczy – Kerezsi, Holman, Medgyes
Klubunk ezúton is őszinte részvétét fejezi ki az autóbalesetben elhunyt kispesti szurkoló, Bordás Gergő tragikus halála miatt. Nyugodjon békében!
1'
Elkezdődött a mérkőzés! Csapatunk indította útjára a labdát. Piros-fekete szerelésben a mieink, fehérben a vendégek.
Sípszó
4'
A Szabó Bence fellökéséért megítélt szabadrúgást Németh Márió ívelte be jobb oldalról, a labda megtalálta Oláh Bálintot, aki kapura fejelt, de a vendégkapus, Gyetván Márk lehúzta.
14'
Egymás után két szögletet végezhettek el a vendégek, akik először kis szöglettel próbálkoztak, a másodikat viszont már beívelték, de középen Zuigeber Ákos felszabadított.
20'
Kisebb kavarodás és helyzetek a kapunk előtt, majd az újabb vendégszöglet után Auerbach Martin magabiztosan húzta le a labdát.
24'
Németh Márió indítja a kiugró Vasvári Zoltánt, de les miatt megállítja a játékvezető.
26'
A vendégek védője, Benczenleitner Barna durrantotta a labdát kapura tizennyolc méterről, de lövése méterekkel elkerülte a kaput. Utána rögtön ivószünet.
30'
A mérkőzés első sárga lapját Benczenleitner Barna kapta, miután keményen odalépett Zuigeber Ákosnak.
Sárga lap
32'
Lőrinczy Attila próbálkozott harminc méterről, lövése méterekkel a hazai kapu fölé szállt.
34'
Zuigeber Ákos remek indítással vette észre a befutó Kovács Dávidot, de hosszú előreívelését lefülelte a kapujából jó ütemben kimozduló Gyetván Márk.
36'
GÓL! Holman Dávid vette le szépen a beívelt labdát tíz méterre kaputól jobbal, a védők között, kis helyen átvette és ballal berúgta a rövid felső sarokba.
gól
45'
Zuigeber Ákos vette át a labdát remekül a tizenhatoson belül, miután védője nem tudta elfejelni, de erős lövését blokkolták.
45' + 1'
Sztojka Dominik kapott sárga lapot.
Sárga lap
45' + 2'
VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ.
Sípszó
45' + 3'
A félidőben előbb U17-es bajnokcsapatunk valamennyi játékosának Jakab János tiszteletbeli elnökünk akasztott érmet a nyakába, majd a nyolcvanéves Tóth Kálmánt köszöntöttük, aki játékosként a hatvanas években a Bp. Honvéd, a hetvenes években pedig a Budafok csapataiban is megfordult.
46'
Elkezdődött a második félidő.
46'
Dajka László vezetőedzőnk kettőt cserélt a szünetben, Kovács Dávid és Németh Márió helyére érkezett Rétyi Róbert és Kun Bertalan.
Csere
48'
GÓL!!!!! Egyenlít a Budafoki MTE! Előbb Kalmár Olivér szép csele után Vasvári Zoltánhoz került a labda, aki lefordult a védőjéről és szemben a kapussal lőtt, de egy védőről fölé ment a labda. A szögletet néhány passz után Oláh Bálint négy méterről kotorta be a jobb alsó sarokba.
BMTE gól!
54'
Egy szép hazai támadás után Sztojka Dominikhez került a labda, aki egy látványos csel után húsz méterről megcélozta a kaput, de a labda fölé szállt.
57'
Kerezsi Zalán tekerte kapura a labdát a jobb oldalról, a tizenhatoson belülről, de Auerbach Martin szép vetődéssel paskolta vissza a mezőnybe
59'
Holman Dávidot kell ápolni, nem is tudja folytatni a játékot, helyére Simon Benedek érkezik. Akkor már még egyet cserél Csertői Aurél: Nyitrai Bence helyére Sigér Ákos jött be.
Csere
63'
Oláh Bálint kapott sárga lapot, majd utána rögtön Medgyes Zoltán lövi kapura, erős lövése mellémegy, de Auerbach Martin rajta volt.
Sárga lap
64'
Újabb csere a hazaiaknál, Sztojka Dominik helyett Merényi Ádám a pályán.
Csere
66'
GÓL!!! Újra vezet a Budapest Honvéd, Keresztes Noel lövése és a kapu előtti kavarodás után Kalmár Olivérről csorog a labda a saját kapujába.
gól
70'
GÓL!!!!!!! Letámad a hazai csapat, Merényi Ádám szerzi meg a labdát a tizenhatoson belül, és tekeri el gyönyörűen a hosszú kapufa mellé a vetődő vendégkapus mellett.
gól
75'
Sigér Ákos küldi kapura a labdát harminc méterről, de a kísérlete veszélytelen, méterekkel fölé megy.
77'
A vendégek kapusa, Gyetván Márk kapott sárga lapot, miután többszöri felszólításra is tíz méterrel a kijelölt hely elől akarta elvégezni a szabadrúgást, ezt a játékvezető időhúzásnak értékelte.
Sárga lap
81'
Kun Bertalant kell ápolni, miután hatalmasat ugrott egy labdáért, és a földön maradt. Közben kettőt cserél Dajka László, lejön Zuigeber Ákos és Szabó Bence, a helyükre érkezik és Nándori Botond és Szűcs Patrik.
Csere
86'
GÓL!!!!! Vezet a Budafok, Vasvári Zoltán bődületes bombáját esélye sem volt megfogni Gyetván Márknak, de még beleérni se nagyon.
BMTE gól!
89'
Húsz méterre a kaputól szabadrúgást kap a BMTE, Merényi Ádám áll a labda mögé, lövése veszélyese csavarodott, de elkerülte a kaput.
90'
A játékvezető hét percet hosszabbít.
90' + 2'
Veszélyes hazai helyzet után Gyetván Márknak kellett védenie, a kapu fölé tolta a labdát.
90' + 4'
Szűcs PAtrik indult meg a jobb oldalon, hiába buktatták, fölpattant és vitte tovább a labdát, majd bepasszolt középre Vasvári Zoltánnak, aki kapásból, laposan mellélőtt.
90' + 6'
GÓÓÓÓL! Egyenlít a Budapest Honvéd. Egy kapufa után Kerezsi Zalán hét méterről lő nagy erővel a léc alá.