Kisvárda Master Good
Budafoki MTE Sporttelep

2–0 (2–0)

Budafok, 528 néző. Vezette: Zimmermann Márió (Márkus Tamás, Berényi Ákos)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Horgosi, Jagodics M., Fótyik – Bíró M. (Margitics, a szünetben), Soltész I., Adorján, Kalmár O. (Bakti, 80.) – Németh Márió (Horváth O., 62.) – Beke II Péter (Györgyi, 80.), Nándori (Sós M., 66.). Vezetőedző: Mátyus János.
KISVÁRDA: Petkovics – Kovacic, Vranjanin, Hej (Camaj, a szünetben) – Melnyik, Lucas – Vida K. (Mesanovic, szünetben), Navrátil (Karabeljov, a szünetben), Alic (Leoni, 63.) – Szpaszics (Ilievszki, 68.), Makowski. Vezetőedző: Török László.
Gólszerző: Nándori (10.), Beke II Péter (45.)

Köszöntjük szurkolóinkat! Csapatunk a Mol Magyar Kupa negyeddöntőjében az NB I-es Kisvárda testén keresztül juthat a legjobb négy közé, történetünk során második alkalommal. Kövessék élő, szöveges közvetítésünket és szurkoljuk ki együtt az újabb bravúrgyőzelmet! Hajrá Budafok.
Mátyus János vezetőedzőnk az alábbi kezdőcsapatnak szavazott bizalmat: Gundel-Takács B. – Fótyik D., Jagodics M. (C), Horgosi D. – Kalmár O., Soltész I., Adorján K., Nándori B., Bíró M. – Németh M., Beke P.
A kispadról az alábbi játékosok várnak bevetésre: Oroszi I., Horváth A., Margitics A., Györgyi A., Horváth O., Vasvári Z., Tischler P., Bakti B., Sós M.
Íme a vendégek összeállítása: Petkovic – Alic, Kovacic, Vranjanin, Hei - Melnyk, Marcolini - Vida, Spasic, Navrátil - Makowski.
A mérkőzést Zimmermann Márió vezeti majd, asszisztensei pedig Márkus Tamás és Berényi Ákos lesznek.
1'
Mi kezdtük a meccset, szokásos, piros-fekete felszerelésünkben futballozunk, míg a vendégek tiszta fehérben játszanak.
Sípszó
5'
Egyelőre ismerkednek egymással a csapatok, mezőnyben zajlik a játék, a kapusoknak nem kellett közbeavatkozniuk.
6'
Navratil kap jó labdát a jobb oldalon, lövésébe azonban Fótyik belevetődik és szögletre blokkol.
6'
Soltész István bombáz vissza egy kipattanó labdát 20 méterről, centikkel megy mellé középpályásunk próbálkozása
8'
Kalmár lábára tart rá Makowski, szabadrúgás, de szerencsére védőnk folytatja.
9'
VEZETÜNK! Beke fülel le egy röviden hazagurított labdát, majd laposan centerez, Nándori tökéletesen érkezik és 8 méterről a kapuba passzol!
gól
15'
Soltész szabálytalankodik a félpályánál, a játékvezető elég szigorúnak tűnő ítélettel sárga lapot ad játékosunknak.
Sárga lap
19'
Egy jobb oldali szöglet megy el a hosszún érkező Alic előtt, szerencsére nem érte el.
22'
Túlvagyunk az első félidő felén, egyelőre nagyszerűen helytállunk élvonalbeli riválisunk ellen, amelynek még nem volt gólszerzési lehetősége., Nándori góljával pedig megérdemelten vezetünk!
26'
Adorján lép oda Makowskinak a félpályánál, ő is sárga lapot kap...
Sárga lap
30'
Beke elől szabadítanak fel a 16-oson belül, támadónk térdét is eltalálja Lucas, de csak bedobás.
35'
Makowski próbálja eljátszani teátrális mozdulatokkal a büntetőterületen belül, hogy Fótyik szabálytalankodott ellene, miután azonban a játékvezető sípja néma marad, gyorsan meggyógyul.
40'
Öt perc van még a szünetig, az utóbbi időben többet van a labda a Kisvárdánál, gólszerzési lehetősége azonban továbbra sem volt a vendég csapatnak.
43'
Egy bal oldali szabadrúgást Hej Viktor csúsztat méterekkel a kapunk mellé.
45'
OTT A MÁSODIK!!!! Megfordult a szereposztás, ezúttal Nándori ad középre balról az alapvonalról, Beke pedig érkezik az ötösön és közelről, kapásból a kapuba passzol, 2-0!!!
gól
45'
Ez volt az első játékrész utolsó jelenete, két gólos előnnyel mehetünk pihenőre.
Sípszó
46'
Jön a folytatás, a Kisvárda kezdi a második félidőt.
Sípszó
46'
Mindkét vezetőedző cserélt: nálunk Margitics Andor érkezett Bíró Márk helyére, a vendégeknél Hej, Vida és Lucas helyett Camaj, Karabelyov és Mesanovic a pályán.
Csere
50'
Egy szabadrúgás után Kalmár kapáslövése az első lehetőség a második félidőben, de hátvédünk jócskán fölé bombáz kapásból, 25 méterről.
54'
Beke tartja meg két emberrel szemben a labdát az alapvonalnál és kiharcol egy szögletet.
57'
Beke kap jó labdát a jobb szélen, megveri az emberét, majd 14 méterről tüzel, Petkovic bravúrral hárít.
60'
Éles beadás a bal szélről, Gundel azonban zárja a rövidet és megfogja a labdát.
62'
Csere mindkét oldalon: Németh Máriót Horváth Olivér váltja nálunk, míg a vendégeknél Alic helyett Leoni érkezik.
Csere
66'
Mátyus János ismét változtat: első gólunk szerzője, a második találat előkészítője, Nándori Botond hagyja el a pályát vastaps kíséretében, Sós Máté váltja. A Kisvárda is változtat, Spasi le, Ilievski be.
Csere
73'
Leóni lép oda Adorjánnak, sárgát kap ő is.
Sárga lap
76'
Szűk negyedóra van még hátra, itt volt az első nagy kisvárdai lehetőség: Camaj elé kerül a labda, aki egy átvétel után 8 méterről lő, szerencsére egyenesen Gundel-Takács kezébe!
80'
Itt vannak az utolsó cseréink: Beke Péter és Kalmár Olivér jön le, Györgyi Arthur és Bakti Balázs jön az utolsó 10 percre.