2
0
PMFC
Budafoki MTE Sporttelep
Köszöntjük szurkolóinkat! Csapatunk a Merkantil Bank Liga 33. fordulójában a Pécsi MFC-t fogadja idénybeli utolsó hazai mérkőzésén. A mieink a tabella 12. helyén tanyáznak 40 ponttal, míg ellenfelünk 35 ponttal a 15., azaz már éppen kieső helyen áll. A korábbi vezetőedzőnk, Mátyus János által irányított baranyai együttes a mai meccsen igyekszik az utolsó szalmaszálba belekapaszkodni, Dajka László csapatának ugyanakkor már egy döntetlen is elég lenne a bennmaradás biztosításához. Ezzel együtt remélhetőleg győzelemre fognak játszani a mieink, már csak azért is, mert érdemes lenne visszavágni a novemberben Pécsett elszenvedett 1–0-s vereségért.
A mérkőzést Bana Gergely vezeti, asszisztensei Máyer Gábor és Kiss Balázs. A tartalék játékvezető Holczbauer Flórián.
Dajka László vezetőedző a következő csapatot küldi pályára: Gundel-Takács – Fekete, Lorentz, Kalmár O., Horváth O. – Csonka, Oláh – Szerető, Kovács D., Soltész – Vasvári
Ez pedig Mátyus János kezdő tizenegye: Varasdi – Harsányi I., Szekszárdi, Hadaró, Majnovics – Miknyóczki, Krausz, Terbe, Hudák – Szabó M., Rácz B.
Piros-fekete szerelésben a mieink, fehér-pirosban a pécsiek.
Elkezdődött a mérkőzés! Csapatunk indította útjára a labdát.
Sípszó
3'
Itt az első lehetőség, Horváth bal oldali beadása után az érkező Szerető rosszul találja el a labdát.
11'
Csonka egy kemény belépőért sárga lapot kap.
Sárga lap
15'
Gundel-Takács öklözése után Harsányi lő a tizenhatosról, de nem találja el a kaput.
16'
Szerető lódul meg a jobbösszekötő helyén, lövésszerű beadását fogja Varasdi.
24'
Soltész távoli lövését üti oldalra Varasdi.
25'
A játékvezető ivószünetet rendel el.
28'
Megfogyatkozik a Pécs! Krausz utolsó emberként lerántja a kapura törő Vasvárit.
Piros lap
29'
A szabadrúgás a sorfalban hal el.
33'
Egy bal oldali beadást követően Kalmár fejel fölé.
38'
Hadaró másodperceken belül két sárga lapot kap – egyet reklamálásért, egyet a játékvezető gúnyos megtapsolásáért –, így ő is a kiállítás sorsára jut!
Második sárga: piros lap
41'
Szerető 14 méteres lövését oldalra üti Varasdi, a kipattanót Vasvári a kapufára vágja.
45' + 2'
Véget ért az első félidő.
Sípszó
46'
Folytatjuk!
Sípszó
46'
Cserélt a szünetben Dajka László, Kovács helyett Zsóri a pályán.
Csere
50'
Soltész húszméteres, lapos lövésére könnyedén leér Varasdi.
52'
Megvan a vezetés! Szerető beadását Varasdi éppen Zsóri elé üti, aki az ötösről ballal a kapu közepébe lő.
gól
56'
Csere a mieinknél, Csonkát Merényi váltja.
Csere
57'
Merényi gyorsan összeszed egy sárga lapot.
Sárga lap
63'
Újabb hazai csere, Szerető le, Németh Márió be.
Csere
65'
Szekszárdi kap sárga lapot.
Sárga lap
67'
Kettős csere a vendégeknél, Rácz és Miknyóczki helyett Vas Bence és Lacza a pályán.
Csere
68'
Vasvári fejel a jobb felső sarok mellé.
69'
Ivószünet miatt áll a játék.
74'
Soltész sárga lapot kap.
Sárga lap
75'
Ott a második! Zsóri vezeti kapura a labdát, egy szép csel után lő, Varasdi bravúrral véd, a kipattanót azonban Németh a jobb alsó sarokba passzolja.
gól
76'
Mátyus János kettőt cserél, Szabó és Terbe helyett Tóth-Gábor és Takács a pályán,
Csere
80'
Újabb vendégcsere, Harsányit Varga Botond váltja.
Csere
84'
Dajka László utolsó két cserelehetőségét is kihasználja, Vasvári és Fekete helyett Elek és Jakab a pályán.
Csere
88'
Elek Bence kap sárga lapot.
Sárga lap
90'
2 perc a ráadás.
90' + 2'
Véget ért a mérkőzés, győzelemmel harcoltuk ki a bennmaradást. A következő idényben is lesznek NB II-es mérkőzések a Promontor utcában!