Kozármislenyi Stadion

2–0 (0–0)

Kozármisleny, 350 néző. Vezette: Katona Balázs (Kulman Tamás, Király Zsolt)
KOZÁRMISLENY: Somogyi – Sági, Várkonyi, Füredi, Turi – Horváth D., Tölgyesi (Nagy E. 69.) – Vogyicska (Kotroczó 75.), Bartha (Gránicz 87.), Vajda (Bor 75.) – Beke (Daru 69.). Vezetőedző: Márton Gábor.
BMTE: Gundel-Takács B. – Bíró M. (Németh M., a szünetben), Jagodics M., Vaszicsku G., Fótyik D. – Csonka A., Adorján K. (Györgyi A., 76.), Soltész I. (Tischler P., 64.), Horváth O. (Kalmár O., a szünetben) – Kovács D. (Oláh B., 64.), Bakti B. Vezetőedző: Mátyus János.
Gólszerzők: Füredi 67., Vajda 74.

Köszöntjük kedves szurkolóinkat, csapatunk a Merkantil Bank Liga 30. fordulójában a sereghajtó Kozármisleny otthonában lép pályára. Kövessék élő, szöveges közvetítésünkkel a találkozó legfontosabb eseményeit!
A hétközi kupameccsen kisebb sérülést szenvedő Beke Péter és Nándori Botond ezúttal kimaradt keretünkből, Mátyus János vezetőedzőnk az alábbi kezdőcsapatnak szavazott bizalmat: Gundel-Takács B. – Horváth O., Fótyik D., Vaszicsku G., Jagodics M., Biró M. – Bakti B., Adorján K., Soltész I., Csonka A. – Kovács D. (C)
Íme a cserejátékosaink: Oroszi I. (K), Horváth A. (K), Margitics A., Györgyi A., Németh M., Tischler P., Kalmár O., Oláh B., Szöllösi G.
Ez pedig a hazaiak összeállítása: Somogyi M. – Sági M., TölgyesiV., Füredi Sz. (C), Turi T – Várkonyi B., Horváth D. – Beke P., Vajda R., Bartha L. – Vajda R.
A találkozót Katona Balázs vezeti majd, asszisztensei Kulman Tamás és Király Zsolt.
1'
Mi kezdtük a találkozót, szokásos, piros-fekete mezünkben játszunk ma, míg a hazaiak kék-fehérben futballoznak.
Sípszó
3'
Miénk az első helyzet, Bakti Balázs lövi be középre a labdát a bal szélről laposan, Kovács Dávid az ötös sarkán belepiszkál, Somogyi azonban bravúrral szögletre ment.
8'
Az első veszélyes hazai támadás: egy jobbról érkező beadást a hosszú oldalon érkező Vajda elől mentett szögletre Biro Márk. A sarokrúgás szerencsére veszélytelen.
15'
Túlvagyunk az első negyedórán, mezőnyben gyűrik egymást a csapatok, a kapuk egyelőre nem igazán forognak veszélyben.
17'
Kozármislenyi lehetőség: egy balról érkező beadást Beke lő a kapu mellé közelről.
19'
Helyzetre helyzettel válaszolunk: Kovács kap remek passzt Jagodicstól szemben a kapuval, 20 méterről, lefordul a védőjéről, majd 16-ról a jobb alsó sarkot veszi célba, Somogyi azonban nagyot védve kitenyereli a próbálkozást.
23'
Horváth Olivér bal oldali beadására nagyon rosszul mozdul ki Somogyi, Csonka csúsztatása azonban centikkel az üres kapu mellé meg...
27'
Bartha kap hosszú indítást, Gundel-Takács azonban remekül él együtt a játékkal és a 16-oson kívül söprögetőket megszégyenítő magabiztossággal tisztáz a rutinos támadó elől.
33'
Vogyicska marad üresen a 16-osunk jobb oldalán, de szerencsére átvétel után méterekkel fölé/mellé bombáz.
37'
Soltész vállalkozik lövésre jó 25 méterről, egy blokkoló játékoson azonban lelassul a labda, így Somogyi könnyen megfogja.
41'
Jagodics parádés keresztlabdája után Horváth a hosszún érkező Kovácsot próbálja megjátszani, csapatkapitányunk elől azonban az utolsó pillanatban ment Füredi.
45'
Nem hosszabbít a játékvezető, kiegyenlített játékrészt követően gól nélküli döntetlennel mehetnek pihenőre a csapatok.
Sípszó
46'
Jön a folytatás, a hazaiak kezdték a második félidőt.
Sípszó
46'
Kettőt cseréltünk a szünetben: Horváth Olivér és Biró Márk helyére Németh Márió és Kalmár Olivér érkezett.
Csere
47'
Vajda lépett ki ziccerben, ám Fótyik beérte, majd blokkolta a hazai támadó 8 méteres lövését.
49'
Csonka bolondította meg a komplett hazai védelme,tm jad Németh-Adorján volt a labda útja, középpályásunk lövését azonban szintén blokkolták.
51'
Ezúttal már Gundel-Takács Bence bravúrjára volt szükségünk: egy balról érkező beadást Várkonyi fejelt közelről kapura, kapusunk azonban hatalmasat védett.
56'
Kalmár ad be nagyszerűen egy jó cselt követően a bal szélről, Kovács érkezik középen, de centikkel lemarad a labdáról.
60'
Beke fejel mellé egy hazai szabadrúgást a 11-espont magasságából.
63'
Ismét cserélünk, ezúttal is kettőt: Kovács Dávid és Soltész István jön le a pályáról, Tischler Patrik és Oláh Bálint érkezik.
Csere
66'
Jagodics buktatja Barthát még éppen a 16-os vonala előtt, hátvédünk sárga lapot kap, a Kozármisleny pedig ígéretes helyről lőhet szabadrúgást.
Sárga lap
68'
Sági lövése levágódik a sorfalról, majd legalább két játékoson középen még megpattan, mielőtt Füred Szabolcshoz kerül szerencsésen, aki 10 méterről a kapunkba lő...
gól
69'
Először változtatnak a hazaiak: Tölgyesit Nagy Erik váltja, Beke helyett pedig Daru Bence jön a pályára.
Csere
74'
Megduplázzák előnyüket a hazaiak: Vajda Roland kap tökéletes labdát két védő között, elviszi Gundel mellett, majd az üres kapuba passzol.
gól
75'
Mindkét edző változtat: nálunk Adorján Krisztiánt váltja Györgyi Arthur, míg a hazaiaknál Vajda és Vogyicska helyére Bor Dávid és Kotroczó Péter áll be.
Csere
80'
Kotroczó jobbról érkező ívelését hárman is várják középen, Csonka azonban tisztázni tud.
85'
Kozármislenyi csere: Bartha le, Gránicz be.
Csere
89'
Nagy Erik kapja az első hazai sárga lapot, Györgyit rúgta fel a kezdőkörben.
Sárga lap
90'
Három perc a ráadás a meccs végén.
90' + 1'
Bor is besárgul, Csonkát buktatta.
Sárga lap
90' + 3'
Oláh és Horváth akaszkodott össze az oldalvonal mellett, amely után tömegjelenet alakult ki a pályán, a két vétkes sárgát kapott.