MosonmagyaróvárMosonmagyaróvár
1
1
Wittmann Antal Park
Köszöntjük szurkolóinkat! Csapatunk a Merkantil Bank Liga 32. fordulójában a Credobus Mosonmagyaróvár csapatához látogat. A mieink a tabella 11. helyén tanyáznak 39 ponttal, míg ellenfelünk 20 ponttal a 18., azaz utolsó helyen áll, és már biztosan búcsúzik az NB II-től. Lebecsülni azonban nem szabad a Lajta-partiakat, akik legutóbbi öt meccsükből hármat megnyertek, és csapatunk sem bírt velük az ősszel a Promontor utcában: a 15. fordulóbeli összecsapáson 2–0-s hátrányból felállva sikerült 2–2-es döntetlent kiharcolni ellenük, góljainkat Kovács Dávid tizenegyesből, illetve a 95. percben Elek Bence szerezte. Nem lesz tehát könnyű dolgunk, de ne feledjük, ha Dajka László csapata győz, biztosítja jövő évi NB II-es tagságát. Mindent bele, srácok!
A mérkőzést Farkas Tibor vezeti, asszisztensei Kovács Gábor és Baghy Tibor. A tartalék játékvezető Jakab Árpád.
Dajka László vezetőedző a következő csapatot küldi pályára: Gundel-Takács – Fekete, Lorentz, Oláh, Kalmár O. – Csonka, Németh M. – Szerető, Kovács D., Soltész – Vasvári
Ez pedig Nagy Ádám kezdő tizenegye: Slakta – Simita, Czingráber, Deák I., Radics – Kapornai, Végső, Szabó B., Illés D., Csóka Dominik – Puhtyejev
Piros-fekete szerelésben a mieink, fehérben a hazaiak.
Elkezdődött a mérkőzés! A hazaiak indították útjára a labdát.
Sípszó
4'
Nagy kavarodás a kapunk előtt, végül Radics lövését sikerül blokkolni.
8'
Kapornai lövését magabiztosan fogja Gundel-Takács.
11'
Kovács 25 méteres szabadrúgása elszáll a jobb felső sarok mellett.
15'
Kovács Dávid szögletét követően Lorentz fejelt mellé.
18'
Vasvári iramodik meg a bal oldalon, majd kissé kisodródva a kapu fölé lő.
20'
Kapornai távoli lövése fölé száll.
22'
Kovács húz befelé balról, 20 méterről lő, a labda elkerüli a jobb alsó sarkot.
29'
Illés Dávid Kovács Dávid visszahúzásáért sárga lapot kap.
Sárga lap
33'
Puhtyejev is sárga lapban részesül.
Sárga lap
36'
Puhtyejev ballábas ziccerénél Gundel-Takács a kapufára spárgázza a labdát, másodpercekkel később pedig Kapornai távoli lövésénél parádézik.
39'
Illés kerül helyzetbe a bal oldalon, megint Gundel-Takácsnak kell védenie.
40'
Illés Dávid tizenegyest harcol ki a hazaiaknak.
41'
Vezet az Óvár, Szabó Bence ballal a kapu közepébe rúgja a büntetőt.
gól
42'
Azonnal itt a válasz! Egy nagy kavarodás végén Vasvári eredményes közelről.
gól
45'
Egy perc a ráadás.
45' + 1'
Véget ért az első félidő.
Sípszó
46'
Folytatjuk!
Sípszó
46'
Két helyen változott a mieink összeállítása, Kovács és Németh helyett Merényi és Zsóri folytatja.
Csere
50'
Feketét kell ápolni.
Ápolás
53'
Lorentz kezezésért sárga lapot kap.
Sárga lap
57'
Szerető távolról próbálkozik ballal, Slakta fogja a lapos lövést.
63'
Szabó Bence húszméteres lövése épphogy elsuhan a jobb alsó sarok mellett.
69'
Zsóri beadását Vasvári a kapus ölébe fejeli.
70'
Hazai csere, Máris érkezik Illés helyére.
Csere
71'
Zsóri a tizenhatos jobb sarkáról a hosszú felső sarok fölé teker.
76'
Cserél Dajka László, Szeretőt Horváth Olivér váltja.
Csere
77'
Ivószünet!
77'
Kettős csere hazai oldalon, Szabó és Puhtyejev jön le, Szendeff és Bekker folytatja.