DVTK
Budafoki MTE Sporttelep

1–2 (0–0)

Budafok, Promontor utca, 650 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Garai Péter, Kóbor Péter)
BMTE: Gundel-Takács B. – Bíró M. (Bakti B., a szünetben), Nándori B., Jagodics M., Fótyik D., Kalmár O. – Adorján K. (Tischler P., 92.), Soltész I. – Németh M. (Csonka A., a szünetben) – Beke P. (Takács R., 84.), Horváth O. (Oláh B., 65.) Vezetőedző: Mátyus János
DVTK: Danilovics – Csirmaz, Szatmári, Bárdos, Bokros – Holdampf – Koman (Jurek, 59.), Bényei Á. (Bertus, 79.), Lőrinczy (Cseke, 71.) – Lukács D., Obounet (Könyves, 59.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
Gólszerző: Beke P. (66.), ill. Jurek (73.), Lukács D. (91.)

Köszöntjük szurkolóinkat! Csapatunk a Merkantil Bank Liga 31. fordulójában a listavezető DVTK együttesét fogadja. Kövesség velünk a találkozó legfontosabb eseményeit!
Beke Péter és Nándori Botond sérülését követően ismét hadra fogható, mindketten a kezdőben kaptak helyet: Gundel-Takács B. – Fótyik D., Jagodics M. (C), Nándori B. – Kalmár O., Adorján K., Németh M., Soltész I., Biró M. – Horváth O., Beke P.
Íme, a cseréink: Oroszi I. (K), Margitics A., Csonka A., Kovács D., Vasvári Z., Takács R., Tischler P., Bakti B., Fekete M., Oláh B., Sós M., Vaszicsku G.
A vendégek kezdője: Danilovics – Csirmaz, Szatmári, Bárdos, Bokros – Holdampf – Koman, Bényei Á., Lőrinczy, – Lukács D., Obounet.
A mérkőzést Zierkelbach Péter vezeti majd, asszisztensei Garai Péter és Kóbor Péter lesznek.
1'
A tiszta fehérben játszó vendégek kezdték a találkozót, mi szokásos, piros-fekete szerelésünkben futballozunk ma.
Sípszó
2'
Németh Márió szabadrúgására Fótyik érkezett középen, 10 méteres fejesét azonban magabiztosan fogja Danilovic.
5'
Obounet lőtt éles szögből a 16-os bal oldaláról, Gundel-Takács Bence könnyedén fogja a próbálkozást.
8'
Lukács húzza meg a bal szélen, Kalmár lerántani sem tudja, de szerencsére pontatlan a beadás, így a visszazáró védelmünk tisztázni tud középen.
13'
Többet van a labda a diósgyőrieknél, de helyzetekben nem mutatkozik meg a fölényük, egyelőre tökéletesen lezárjuk a területeket.
15'
Az első ziccer viszont a vendégeké: Lőrinczy ívelt középre a jobb szélről egy szabadrúgást, Bárdosról középen mindenki lemarad, de szerencsére az ötös vonaláról fölé/mellé belsőz.
16'
Bekét tarolja le a félpályánál Holdampf, de előnyszabály, mert Horváth elviszi a labdát a bal oldalon, majd laposan Németh Márióhoz centerez, aki 17 méterről nem sokkal lő a bal oldali kapufa mellé. A vendégek csapatkapitánya utólag sárga lapot kapott.
Sárga lap
17'
Biró Márk is besárgul, Bokros Szilárdot rúgta meg hátulról.
Sárga lap
22'
Bokros ütközi le a megiramodó Bekét a félpályánál, ő is sárga lapot kap.
Sárga lap
25'
Koman Vladimir marad lent egy párharcot követően, ápolni kell a vendégek játékosát, áll a játék, de a jelek szerint folytatja majd.
Ápolás
29'
Nem vették komolyan a jobb oldalon meginduló Horváthot, aki egy ideig zavartalanul vezette a labdát a diósgyőri térfélen, majd nagyjából 25 méterről kapura lőtt, Danilovic azonban hárította az életerős löketet.
33'
Beke lőtt kapura egy szabadrúgást jó 30-ról, ebben is volt erő, de sajnos középre ment, így Danilovic ezt is megfogja.
38'
Holdampf lő kapásból, 18 méterről egy szöglet után, de Fótyik önfeláldozóan belevetődik és szögletre blokkol, amelyből nem alakul ki veszély.
42'
Most már nekünk is volt ziccerünk: Biró Márk beadásszerű lövésébe Beke érkezik középen és belepiszkál, 6 méterrel, szemben a kaputól, de sajnos mellé pattog a labda, pedig Danilovic most verve volt...
45'
Egy perc a ráadás a félidő végén.
45' + 1'
Nem történik említésre méltó esemény a ráadásban, gól nélküli döntetlennel mehetnek pihenőre a csapatok.
Sípszó
46'
Jön a folytatás, mi kezdtük a második játékrészt.
Sípszó
46'
Kettőt cseréltünk a szünetben: Németh Márió és Biró Márk helyett Bakti Balázs és Csonka András érkezett.
Csere
55'
Az első tíz perc eseménytelenül zajlott le, mezőnyben gyűrik egymást a csapatok, nem forogtak veszélyben a kapuk.
58'
Lőrinczy próbálkozik kapura lőni egy 28 méteres szabadrúgást, de a sorfalról levágódik a labda.
60'
Kettős csere a vendégeknél: Koman és Obounet le, Jurek Gábor és Könyves Norbert be.
Csere
61'
Adorján szerez labdát a félpályánál, majd Bekéhez passzol, aki a bal szélről egy szép csel után tüzel, Danilovic azonban leér a rövid alsóba tartó próbálkozásra.
64'
Újabb változtatás nálunk: Horváth Olivért Oláh Bálint váltja.
Csere
66'
VEZETÜNK!!!!! Beke, ki más? Megint a bal szélen kap jó labdát támadónk, aki megtolja a védője mellett, betör a 16-oson belülre, majd laposan a kapu jobb alsó sarkába passzol!
BMTE gól!
72'
Egyenlít a DVTK. Könyves passzol balról Jurekhez, aki állítgatás nélkül, 12 méterről kilövi a bal felső sarkot...
gól
77'
Könyves első lövését blokkolja Csonka, a második viszont már kapura megy, de Gundel-Takács vetődve hárít.
78'
Beke ezúttal a jobb szélen tűnik fel, aki egy Csonkával történt kényszerítő után centikkel lő a felső léc fölé.
79'
Cserélnek a vendégek: Bényei helyett Bertus Lajos a pályán az utolsó, bő 10 percre.
Csere
81'
Cseke jobb oldali beívelését Könyves akrobatikus mozdulattal húzza kapura a 11-espontról, de szerencsére ez is fölé megy.
84'
Mi is cserélünk: a gólszerző Beke Pétert Takács Ronald váltja.
Csere
87'
Bertus 17 méteres, életerős kapáslövését fogja Gundel-Takács.
90'
3 perc a ráadás.
90' + 1'
Hihetetlen, fordít a DVTK... Gundel-Takács Bence hatalmasat hibázik, lefüleli kapusunk passzát Lukács, aki egy igazítás után a kapunkba lő..
gól
90' + 2'
Tischler Patrik jön Adorján helyére.
Csere
90' + 3'
Véget ért a mérkőzés, hihetetlen balszerencsés módon, ezúttal is a hosszabbításban kapunk ki a listavezető Diósgyőrtől.