2
0
FC Ajka
Budafoki MTE Sporttelep
Szeretettel köszöntjük szurkolóinkat! A Merkantil Bank Liga 2023–24-es idényének első hazai mérkőzésén az előző bajnokság bronzérmes csapatát, az Ajkát fogadjuk a Promontor utcában.A találkozó játékvezetője Takács Tamás, asszistensei Szécsényi István és Rózsa Dávid, a negyedik játékvezető Lovas László.A kezdőcsapatok:BUDAFOK: Gundel-Takács – Bíró M., Lorentz, Fótyik, Kalmár O. – Csonka A., Oláh B. – Németh M., Szerető, Merényi – Kovács D. AJKA: Horváth D. – Tóth G., Kenderes, Görgényi, Csemer – Tajthy, Gyuris, Sejben, Rabatin – Szarka Á., Zsolnai.
A mieink piros mezben, piros nadrágban, a vendégek tiszta fehér szerelésben játszanak.
Az Ajka kezdte a találkozót.
Sípszó
5'
Egyelőre nem jegyezhettünk fel helyzetet, többnyire mezőnyjáték látható a pályán.
7'
Szarka áthámozta magát Lorentzen, de ziccerben magától elesett – a játékvezető nem látott szabálytalanságot.
9'
Németh ugratta ki Kovácsot, de csatárunk lesről indult.
11'
Sejben szerzett labdát, majd éles szögből lőtt kapura, de Gundel-Takács jól zárta a szöget és védeni tudott.
14'
Merényi adott egy okos passzt Kovácsnak, de csatárunk nem tudta benntartani a labdát, kirúgással jöhet az Ajka.
16'
Szerető egy szép egyéni megmozdulással betört az ajkai tizenhatoson belülre, az ötösre passzolt, ahonnan Kovács sodorta a hálóba a labdát. 1–0 ide!
BMTE gól!
18'
Csemer végezhetett el egy szabadrúgást 20 méterről, lövése a kapu fölött zúgott el.
21'
Kovács vette célba a kaput 25 méterről, de nem okozott gondot a kapusnak.
23'
Biró csapott össze Csemerrel a tizenhatosunkon belül, de a játékvezető kifelé ítélt szabadrúgást.
25'
Kovács maradt lenn egy párharc után, rövid ápolás után letámogatják a pályáról. A bal lábfejére kapott egy rúgást.
27'
Kovács szerencsére vissza tudott jönni a pályára.
30'
Zsolnai tűzte kapura a labdát 12 méterről, Gundel-Takács szögletre mentett.
31'
Zsolnai ívelte be a szögletet, de Görgényi a kapu fölé bólintott.
32'
Kovács nem tudja tovább folytatni, Vasvári állt be a helyére.
Csere
35'
Vasvári ugratta ki Szeretőt... Lesről.
36'
Gyuris sárgult be az ajkaiaknál, miután lekönyökölte Csonkát.
Sárga lap
39'
Csonka kapott sárga lapot a mieink közül egy kemény belépőért.
Sárga lap
42'
Merényi szerzett labdát az ellenfél térfelén, begyalogolt a tizenhatoson belülre, lövésébe Horváth ugyan beleért, de nem tudott hárítani. 2–0-ra vezetünk!
BMTE gól!
45'
Kettő perc lesz a ráadás.
45'
45 perc játék után 2–0-ra vezetünk.
Sípszó
49'
Ordító ziccert hagynak ki az ajkaiak, Csemer centerezését a kapu torkából Szarka küldte az égbe.
46'
Egyet cserélt a szünetben az Ajka, Gyuris helyére Babos állt be. Mi csere nélkül folytatjuk.
Csere
50'
Ilyen nincs, Németh Márió egyedül vezette a kapursra a labdát, de nem tudott túljárni Horváth eszén.
53'
Görgényi kakaskodott Szeretővel, sárga lap lett a jutalma.
Sárga lap
60'
Rabatin hagyott ki nagy helyzetet... lesről.
60'
Babos találta telibe a keresztlécet, Zsolnai ismétlése szögletre pattant a blokkról.
62'
Kettőt cserél Erős Gábor, Németh helyére Kocsis Bence, Csonka helyére Horváth Olivér állt be.
Csere
63'
Négyet cserélt az Ajka: Szarka, Tajthy, Görgényi és Sejben le, Borsos, Szűcs, Csizmadia és Doncsecz be.
Csere
70'
Második gólunk szerzője, Merényi kapott sárga lapot.
Sárga lap
73'
Oláh hozott össze egy tizenegyest, Zsolnai állt a labda mögé, de a kapu fölé panenkázott.
74'
Marad a 2–0.
75'
Kettőt cserélt Erős Gábor, Merényi és Szerető le, Horgosi és Pintér be.
Csere
88'
Pintér ugratta ki Vasvárit, aki belebonyolódott a cseleibe, lövése egy védőről pattant szögletre.