Vasas FCVasas FC
0
1
Illovszky Rudolf Stadion
Köszöntjük olvasóinkat! Csapatunk a Vasas ellen idegenben kezdi meg a Merkantil Bank Liga 2023–24-es idényét. A mérkőzés előtt visszavonultatták az angyalföldi klub legendás játékosának, Mészöly Kálmánnak a 3-as számú mezét.
1'
A Budafok kezdte a játékot, a mienk tiszta fehérben, a Vasas piros-kékben játszik.
1'
Az összeállítások: Vasas: Uram – Ódor, Szivacski, Baráth, Deutsch – Rab, Berecz, Urblík, – Holender, Novothny, Radó. Vezetőedző: Desits Szilárd. Budafok: Gundel-Takács – Bíró M., Lorentz, Fótyik, Kalmár – Csonka., Oláh – Kocsis, Merényi, Szerető – Kovács. Vezetőedző: Erős Gábor.
11'
Radó baloldalról beívelt szabadrúgását könnyedén húzta le kapusunk.
13'
Szeretővel szemben szabálytalankodtal a hazai védők, Kovács szabadrúgásból a kapufát találta el. Nagy szerencséje volt a hazai csapatnak.
16'
Berecz távoli, hatalmas lövését védte bravúrral Gundel-Takács. A szögletből újabb szöglet lett, Baráth kísérlete azonban nem volt veszélyes.
25'
Merényi jó helyzetben lőtt kapura, Uram védett.
26'
Lorentz buktatásáért sárga lapot kapott, Radó szabadrúgása kapu fölé szállt.
Sárga lap
31'
Gundel-Takács ismét hatalmasat védett: Urblík beadása után Novothny közeli fejesét hárította bravúrral.
35'
Biró a Vasas térfelén keményen odalépett Radónak, szerencsére elmaradt a sárga lap.
35'
Kovács indította Kocsist, ő azonban a lövés előtt elcsúszott.
39'
Kovács ezúttal Merényit ugratta ki, őt a16-os környékén ellökték, a játékvezető viszont nem sípolt, Merényit ápolni kellett.
45'
GÓL! Szivacski passzolta el a labdát, Szerető csapott le rá, s a kapu jobb alsó sarkába lőtt!
BMTE gól!
45'
Vezetünk a szünetben!
46'
A szünetben cserélt a Vasas. Deutsch helyett Girsik, Radó helyett Hinora, míg Rab helyén Hidi játszik. Mi nem cseréltünk.
Csere
53'
Bereczet ápolni kellett, nem tudta folytatni a játékot, helyére Sztojka állt be.
Csere
56'
Merényi két kísérletét is nehezen mentette Uram.
64'
Két csere nálunk: Merényi helyett Vasvári, Kocsis helyett pedig Pintér játszik tovább.
Csere
66'
Szeretőt kellett ápolni.
67'
Sztojka kapáslövését nagy bravúrral védte Gundel-Takács.
69'
Erős Gábor újabb cserékre szánta el magát: Elek helyett Kovács játszik, Horváth Olivér pedig Szeretőt váltotta.
Csere
75'
Csonka kapott sárga lapot.
Sárga lap
76'
Ulbrík nagy lövését hárította nagy barvúrral Gundel-Takács.
77'
Ismét cserélt a Vasas: Ódort Szalai váltotta.
Csere
80'
Szalai jó helyzetben passzolt rosszul.
80'
Ismét cserélünk: Csonka helyett Horgosi játszik tovább.
Csere
87'
A kapunk előtt Novothny elől sikerült menteni.
90'
4 perc a ráadás.
90' + 2'
Hidi lövését szerencsére sikerült blokkolunk.
90' + 3'
Hinora fejese szállt kapu fölé.
90' + 4'
Baráth lövését mentettük, a kontrából Pintér került helyzetbe, lövése kapu mellé ment.
90' + 4'
Vége! Nagyszerű győzelemmel kezdtük az idei bajnokságot! Több drukker is megjósolta a pénteki szurkolói ankéton, hogy 1–0-ra nyerünk, így is lett. Hajrá, Budafok!