1
0
Budapest Honvéd
Budafoki MTE Sporttelep
Köszöntjük szurkolóinkat! Csapatunk a Merkantil Bank Liga 26. fordulójában a Budapest Honvéddal méri össze erejét. A mieink a tabella 14. helyén tanyáznak 27 ponttal, míg a a vendégek 33 ponttal a kilencedik helyen állnak. Ősszel a 9. fordulóban a Bozsik Arénában 2–2-es döntetlent játszott a két csapat, Kerezsi Zalán duplájára a mieink részéről Horváth Olivér, illetve Oláh Bálint válaszolt. Ezúttal is kiegyenlített mérkőzésre van kilátás a 14-szeres bajnok kispestiek ellen.
A mérkőzést Hanyecz Bence vezeti, asszisztensei Belicza Bence Péter és Csatári Tibor. A tartalék játékvezető Móri Tamás.
Dajka László vezetőedző a következő csapatot küldi pályára: Gundel-Takács – Fekete, Lorentz, Kalmár O., Horváth O. – Csonka, Oláh – Merényi, Soltész, Kovács D. – Zsóri.
Csertői Aurél pedig így állította össze együttesét: Dúzs – Kovács N., Pekár I., Szabó A., Beczenleitner – Keresztes N., Nyitrai, Lőrinczy – Kundrák, Holman, Krajcsovics
Piros-feketében játszanak a mieink, fehérben a vendégek.
Elkezdődött a mérkőzés! A mieink indították útjára a labdát.
Sípszó
13'
A játék jó iramú, de a kapuk eddig nem forogtak veszélyben.
14'
Itt az első kapura lövés, Beczenleitner ziccerét hárítja Gundel-Takács!
24'
Nagyszerű a hangulat, a hazai és a vendégszurkolók is kitesznek magukért.
30'
Szabó Alex harmincról jócskán fölé lő.
33'
Holman egy jobb oldali beívelést próbált bevetődve a kapuba juttatni, nem járt sikerrel.
37'
Lőrinczy 25 méteres szabadrúgását fogja Gundel-Takács.
39'
Horváth Olivér lerántásért sárga lapot kap.
Sárga lap
40'
A megítélt szabadrúgást Holman végzi el, nem sokkal teker fölé.
45'
Nincs hosszabbítás, véget ért az első félidő.
Sípszó
45'
Folytatjuk!
Sípszó
45'
Egy változtatás a mieinknél, Fekete Máté helyett Szerető Krisztofer a pályán.
Csere
49'
Kovács Nikolasz durrant fölé a tizenhatos vonaláról.
51'
Merényi próbálja átívelni a kinn álló kapus fölött a labdát, de elvéti a kaput.
58'
Soltész húszméteres lövését Dúzs üggyel-bajjal szögletre üti.
59'
Kettős csere a mieinknél, Soltész és Zsóri helyett Németh Márió és Vasvári Zoltán a pályán.
Csere
67'
Ismét cserél Dajka László, Merényi helyén Pintér folytatja.
Csere
69'
Kundrák ziccerénél Gundel-Takácsnak kell mentenie.
72'
Kettős csere a vendégeknél, Keresztes és Kundrák helyett Bobál Gergely és Benkő László a pályán.
Csere
74'
Gól, vezetünk! Németh előreívelését Vasvári váltja gólra, ballal a bal sarokba talál tíz méterről!
gól
79'
Németh ballábas lövése szögletre pattan.
80'
A szögletet követően Kovács épphogy fölé csúsztat.
81'
Nyitrai helyén Bocskay a pályán a vendégeknél.
Csere
86'
Előbb vendéghelyzet, szögletet követően a léc menti meg csapatunkat, majd a kontrából ketten vezethetik Dúzsra a labdát, de Pintér elhibázza a ziccert...