Tiszakécskei LCTiszakécskei LC
2
2
Tiszakécske Városi Sportcentrum
Köszöntjük szurkolóinkat! Csapatunk a Merkantil Bank Liga 25. fordulójában a Tiszakécskei LC-vel méri össze erejét. A mieink a tabella 15. helyén tanyáznak 26 ponttal, míg ellenfelünk 18 ponttal a 17., utolsó előtti helyen áll. Ősszel a nyolcadik fordulóban találkozott a két együttes a Promontor utcában, és Viczián Ádám öngóljával, valamint Elek Bence találatával 2–1-re győztünk (a vendégek szépítő gólját Zamostny Balázs szerezte tizenegyesből). A Tiszakécske legutóbbi három bajnokiját elvesztette (közben a Magyar Kupától is búcsúzott a Kisvárda elleni nyolcaddöntőben), így nagy szüksége van a pontokra, de ugyanez elmondható Dajka László csapatáról is. Vezetőedzőnk sérülés miatt nem számíthat Fótyik Dominikra, Horgosi Donátra és Szerető Krisztoferre, újra játékra jelentkezett azonban az arccsonttörésből felépülő Merényi Ádám.
A mérkőzést Farkas Tibor vezeti, asszisztensei ifj. Varga Gábor és Tőkés Róbert. A tartalék játékvezető Szigetvári Márk.
Dajka László vezetőedző a következő csapatot küldi pályára: Gundel-Takács – Nándori, Fekete, Lorentz, Kalmár – Csonka, Oláh – Merényi, Kovács D., Soltész – Zsóri.
Ez pedig a hazaiak összeállítása: Kiss Á. – Szőr, Fodor, Grünvald – Kállai, Bertus, Bencze, Lehoczky – Czékus, Torvund, Zamostny.
Piros-feketében a mieink, sötétkékben a hazaiak.
A mérkőzés gyászszünettel kezdődik a Tiszakécske 55 évesen elhunyt kapusedzője, Nagy Zsolt emlékére.
A hazaiak indítják útjára a labdát.
Sípszó
3'
Kovács Dávid 25 méteres szabadrúgását vetődve fogja Kiss.
7'
Taktikai szabálytalanságáért sárga lapot kap Grünvald Attila.
Sárga lap
10'
Óriási helyzet marad ki, Kovács bal oldali beadását Csonka az ötösről a bal kapufa mellé perdíti.
11'
Vezetnek hazaiak, Zamostny húszról a jobb kapufát találja el, a kipattanót Bencze Márk az üres kapuba belsőzi.
gól
14'
Csonka lövését blokkolják, szöglet.
31'
Zsóri befordul, a blokkról szögletre pattan a lövése.
33'
Zsóri fejel, a labda a kapus zsákmánya.
34'
Egy remek bejátszást Zsóri jócskán a kapu fölé vág tíz méterről.
35'
A gólszerző, Bencze Márk besárgul.
Sárga lap
38'
Csere a mieinknél, Nándori helyett Horváth Olivér a pályán.
Csere
42'
Zsóri közel 30 méterről fölé durrant.
45'
Zsóri kerül ziccerbe, de Kiss lábbal hárít.
45'
Véget ért az első félidő.
Sípszó
45'
Folytatjuk!
Sípszó
46'
Merényi 20 méterről fölé lő.
51'
Csonka tizenegyest harcol ki!
52'
Zsóri büntet, a léc alá lő!
gól
53'
Merényi szép cselek után épphogy a jobb kapufa mellé lő.
57'
Soltész húz befelé jobbról, a hosszú sarok felé teker, Kiss szögletre tolja.
58'
Vezetünk, a bal oldalról bejövő szögletet Oláh befejeli!
gól
65'
Hármas csere a hazaiaknál, Czékus, Fodor és Kállai helyett Szekér, Gyurján és Kovács Kolos a pályán.