3
2
Nyíregyháza Spartacus FC
Budafoki MTE Sporttelep
Köszöntjük szurkolóinkat! Csapatunk a Merkantil Bank Liga 24. fordulójában a Nyíregyháza Spartacusszal méri össze erejét. A mieink a tabella 15. helyén tanyáznak 23 ponttal, míg a a vendégek 54 ponttal, kilencpontos, magabiztos előnnyel vezetik az NB II-es bajnokságot. Ősszel a hetedik fordulóban Balmazújvárosban látta vendégül csapatunkat a Nyíregyháza, és Géresi Krisztián, valamint Myke Ramos góljával 2–0-ra győzött. Nem lesz könnyű dolgunk, de természetesen nem lehet más a célunk, mint a visszavágás. Dajka László vezetőedző sérülés miatt nem számíthat Fótyik Dominikra, Horgosi Donátra, Szerető Krisztoferre, Soltész Istvánra, illetve az arccsonttörés után lábadozó Merényi Ádámra.
A mérkőzést Móri Tamás vezeti, asszisztensei Horváth Zoltán és Bertalan Dávid. A tartalék játékvezető Takács Tamás.
Dajka László vezetőedző a következő csapatot küldi pályára: Gundel-Takács – Nándori, Fekete, Lorentz, Kalmár – Csonka, Oláh – Nagy G., Kovács D., Pintér Á. – Zsóri.
Ez pedig a vendégek összeállítása: Dala – Alaxai, Baki, Gengeliczki – Kesztyűs, Gresó, Toma, Nagy B. – Nagy D., Novák Cs., Vida K.
Piros-feketében játszanak a mieink, fehérben a vendégek.
Elkezdődött a mérkőzés! A mieink indították útjára a labdát.
Sípszó
3'
Novák Csanád 12 méteres lövését fogja Gundel-Takács.
6'
Nagy Gergő 20 méteres lövése fölé száll.
8'
Tizenegyest harcol ki Kalmár!
9'
Kovács Dávid bal alsó sarokra tartó lövését szögletre tolja Dala...
18'
Novák éles szögből próbálkozik, Gundel-Takács szögletre ment.
19'
Vezet a Nyíregyháza, Baki az ötösről bebelsőzi a jobb oldali szögletet.
gól
23'
Nagy Dominik 22 méterről fölé tüzel.
25'
Vida csúsztat kapura, Gundel-Takács összeszedi a labdát.
26'
Nagy Gergő szabálytalankodik a tizenhatoson belül, sárga lapot kap, a vendégek pedig tizenegyest.
Sárga lap
26'
Gundel-Takács szögletre tolja Nagy Dominik próbálkozását!
27'
A szöglet utáni kavarodás végén viszont Gresó megduplázza a Nyíregyháza előnyét...
gól
29'
Azonnal itt a válasz! Kovács Dávid szépít, az ötös sarkáról a bal felső sarokba lő.
gól
30'
Nagy Gergő megkapja a második sárga lapját, így a kiállítás sorsára jut.
Második sárga: piros lap
30'
Cserélnek a vendégek, Vida Kristopher helyett Farkas Bendegúz a pályán.
Csere
41'
Tomának gurítják le a szabadrúgást, aki 18-ról fölé durrant.
45'
2 perc a ráadás.
45'
Baki középre tartó, nagy erejű lövését Gundel-Takács szögletre üti.
45'
Gresó Mátyás sárga lapot kap.
Sárga lap
45'
Zsóri Dániel egyenlít, parádés, félollózós mozdulattal eredményes Kalmár beadása után!
gól
45'
Véget ért az első félidő.
Sípszó
45'
Folytatjuk!
Sípszó
45'
Cserélt a szünetben Dajka László, Pintér helyett Czérna Erik a pályán.
Csere
50'
Taktikai szabálytalanságáért Toma György sárga lapot kap.
Sárga lap
52'
Lorentz viszi végig a labdát a pályán, átadása után Czérna kerül lövőhelyzetbe, de kísérletét blokkolják a védők.
57'
Hármas csere a vendégeknél, lejön Toma, Novák és Gresó, helyükön Sigér, Kovácsréti és korábbi játékosunk, Beke Péter.
Csere
59'
Nagy Dominik viszi kapura a labdát, de nem tud túljárni Gundel-Takács eszén!
61'
Kényszerű csere a mieinknél, Fekete Máté helyett Bíró Márk a pályán.
Csere
62'
Sigér Ákos húszméteres lövése elkerüli a jobb alsó sarkot.
64'
Nándorit kell ápolni.
Ápolás
67'
Beke fejesét nagy bravúrral hárítja Gundel-Takács.
81'
Cserél Dajka László, Zsóri helyén Vasvári folytatja.
Csere
87'
Kovács Dávidot kell ápolni.
Ápolás
89'
Kettős csere a mieinknél, Kovács és Bíró helyett Horváth Olivér és Németh Márió a pályán.