2
0
BVSC Zugló
Budafoki MTE Sporttelep
Köszöntjük kedves szurkolóinkat! Csapatunk a Merkantil Bank Liga 4. fordulójában a BVSC-Zugló csapatát fogadja. Ellenfelünk újoncként vesz részt az NB II jelenlegi szezonjában, miután veretlenül megnyerte az NB III nyugati csoportját, majd az osztályozón a Szentlőrincet is legyőzte, így indulási jogot szerzett a második vonalban. A zuglói vasutascsapat a Haladás legyőzésével rajtolt, majd kikapott a Győrtől és a Siófoktól is, így három forduló elteltével a tabella 13. helyén tanyázik. A mieink a Vasas és az Ajka legyőzése után ikszeltek Gyirmóton, így a hibátlan Győr mögött a második pozíciót foglalják el.
A BVSC szakmai igazgatóját, Kisteleki Istvánt köszönti Jakab János tiszteletbeli elnök, Vizi Sándor ügyvezető elnök, valamint Tóth Kálmán masszőr, akik a hetvenes években csapattársai voltak itt Budafokon.
Itt van csapatunk összeállítása: Gundel-Takács – Biró, Lorentz, Fótyik, Kalmár – Csonka, Oláh – Szerető, Vasvári, Horváth O. – Elek.Vezetőedző: Erős Gábor.
Így kezd a BVSC: Kovács B. – Lénárt, Vinícius, Benkő-Bíró, Király – Csősz, Hidi – Vernes, Mitrovics, Kelemen – Mészáros. Vezetőedző: Urbán Flórián
A mérkőzést Móri Tamás vezeti, segítői Horváth Zoltán és Márkus Péter lesznek. A tartalék játékvezető Nagy Róbert lesz.
A Budafok indította útjára a labdát, piros-feketében a mieink, tiszta sárgában a BVSC.
6'
Kezdőcsapatunk öt helyen változott a hétvégi meccshez, Erős Gábor tehát tovább rotálja a gárdát. Kovács, Merényi, Fekete, Horgosi és Németh helyett Lorentz, Vasvári, Biró, Elek és Szerető került be a kezdő tizenegybe
7'
Egy elnyújtott helyzet végén Kalmár lőtt a vendég kapu fölé.
10'
Fótyik mérte el a vendégek beadását, de Vernes a kapu fölé bikázott.
12'
Horváth Olivér kapott labdát az ötösön, de nem tudott vele kapura fordulni.
17'
Szerető került lövőhelyzetbe, de 20 méterről csúnyán fölélőtt.
18'
Egy végletekig kijátszott akció végén lőhetett Szerető, ezúttal Kovács védett nagyot, a szögletet nem sikerült értékesíteni.
22'
Ivószünet következik.
25'
Szerető végzett el egy szabadrúgást 22 méterről, a jól helyezett lövést fogni tudta a BVSC kapusa.
31'
Kovács kidobását Oláh csípte el, s megpróbálta átemelni a kapust, de sajnos a kaput is sikeresen átemelte. Az ötlet ettől még dicséretes.
37'
Egy kezezésgyanús szituáció után fejelt Vernes, de a kapu fölé bólintott.
39'
Mitrovics ugratta ki Kelement, aki lőtt, de a labda útjába Kalmár dobta magát, majd a zuglói támadó kezét érte a labda, így kifelé járt a szabadrúgás.
44'
Mészáros lövését könnyedén védte Gundel-Takács.
45'
Egy perc lesz a ráadás.
45'
Vége az első félidőnek.
45'
Folytatjuk!
Sípszó
45'
A szünetben kettőt cserélt Erős Gábor, Horváth helyett Pintér, Elek helyett Merényi a pályán.
Csere
47'
GÓÓÓÓL! Vezetünk! Kalmár egy cselsorozat végén a rosszabbik lábával a bal felsőbe ágyúzott.
BMTE gól!
50'
Vernest keresték a vendégek, de eredményesen takarított a védelmünk.
52'
EZ GYORS VOLT, MÁR KETTŐVEL VEZETÜNK! Vasvári közeli lövése talált utat a hálóba!
BMTE gól!
56'
Kettős csere a vendégeknél, Lénárt és Vernes le, Balogh és Májer be.
Csere
62'
Mitrovics passzával tört be Csősz a tizenhatoson belülre, majd feldobta magát, ezért nem jár tizenegyes.
63'
Újabb vendég csere, Csősz helyett Gergely a pályán.
Csere
67'
Mitrovicsé a meccs első sárga lapja.
Sárga lap
68'
Oláh lövése ment el a kapu fölött.
68'
Újabb ivószünet.
72'
Hidi harmatgyenge szabadrúgását fogta Gundel-Takács.
74'
Mindkét oldalon kettős csere: A Budafoknál Kalmár és Lorentz helyére állt be Horgosi és Kocsis. A vendégeknél Mitrovics és Hidi helyére érkezett Szalánszki és Szilágyi.
Csere
85'
Szöglet előtt alakult ki egy tömegjelenet a pályán, a mieink közül Biró, a vendégektől Szalánszki sárgult be.