Budafoki MTE Sporttelep

4–0 (1–0)
BMTE-Sporttelep, 250 néző. Vezette: Bana Gergely (Bede Tamás, Kiss Balázs)
BUDAFOKI MTE: Gundel-Takács – Horgosi, Vaszicsku, Fótyik – Csonka A. (Margitics A., 62.), Adorján K. (Nándori, 76.), Németh Márió (Oláh B., 62.), Soltész I., Horváth O. (Kalmár O., 62.) – Beke P. (Bakti, 70.), Sós M. Vezetőedző: Mátyus János
KAZINCBARCIKA: Megyeri II. G. – Szemere, Ur, Lippai T., Pálinkás (Takács T., 69.) – Szekszárdi M., Süttő (Székely K., 72.), Kovács B. (Nagy J., 69.) – Ádám F., Székely D. (Bacsa P., a szünetben), Kurdics (Kállai Z., 69.). Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző: Beke P. (28. – 11-esből, 46., 67.), Sós M. (75.)

Köszöntjük szurkolóinkat! Csapatunk a Merkantil Bank Liga 22. fordulójában a Kazincbarcikát fogadja, az első hazai tavaszi bajnokin. Kövessék élő, szöveges közvetítésünket a találkozó legfontosabb eseményeiről.
Vezetőedzőnk, Mátyus János az alábbi kezdőcsapatnak szavazott bizalmat a mai mérkőzésen: Gundel-Takács B. - Horgosi D., Fótyik D., Vaszicsku G. (C) - Csonka A., Soltész I., Németh M., Adorján K., Horváth O. - Sós M., Beke P.
A kispadról az alábbi játékosok várnak bevetésre: Horváth A., Margitics A., Mándori B., Györgyi A., Bíró M., Bakti B., Kalmár O., Oláh B.
Íme, a vendégek összeállítása: Megyeri G. - Szemere B., Szekszárdi M., Ádám F., Pálinkás G. - Kovács B., Süttő A., Kurdics L., Ur L. (C) - Székely D., Lippai T.
A mérkőzés játékvezetője Bana Gergely lesz majd, asszisztensei Dr. Bede Tamás és Kiss Balázs.
Egyesületünk szomorú hírt kapott a mai napon: 56 éves korában váratlanul elhunyt csapatunk törzsszurkolója, Hódi Péter, gyászszünettel kezdődött a találkozó.
1'
Mi kezdtük a meccset, szokásos, piros-fekete mezünkben játszunk ma, míg a barcikaika sárga-kékben futballoznak.
Sípszó
4'
Csípös hideg, de ragyogó napsütés fogadta a csapatokat, amelyek egyelőre ismerkednek egymással, mezőnyben zajlik a játék.
7'
Gundel passzát füleli le Kurdics a 16-os bal sarkánál, de szerencsére hosszú az ívelése a túl oldalra.
11'
Beke próbál laposan centerezni a jobb sézlről, a bevetődő vendég védő mintha kézzel blokkolna, de a játékvezető továbbot int.
15'
Eltelt az első negyedóra, egyik kapusnak sem volt még dolga a mérkőzésen.
18'
Horváth Olivér ment el szépen a bal szélen, lapos beadását azonban Beke elől bedobásra tisztázták.
21'
Megint Horváth iramodott meg, ezúttal a beadásába Sós Máté belepiszkál a röviden, ám Megyeri hárít.
23'
Beke Péter lő 21 méterről, szemben a kapuval, a labda azonban lelassul egy blokkoló védőn, így Megyeri ölébe hullik.
25'
Az utóbbi percekben átvettük az irányítást, a barcikai térfélen zajlik a játék.
27'
Bekét buktatják, ez már büntető!
28'
A sértett áll a labda mögé, Beke pedig a kapu bal oldalába lő magabiztosan, VEZETÜNK!
BMTE gól!
31'
Majdnem itt volt a második. Beke nagyon él, gyönyörűen megy el két ember mellett a 16-os jobb sarkánák, majd élesen a hosszú kapufánál érkezőkhöz passzol, de Horváth és Sós is lemarad.
36'
Horváth életerős löketét oldalra üti Megyeri, éppen a hosszún érkező Beke elé, aki azonban kiszorított helyzetből nem mer lőni, Sóshoz próbál passzolni, de felszabadítanak a védők.
40'
Németh Márió bolondítja meg gyakorlatilag a teljes barcikai védelmet a 16-oson belül, végül az ötödik ember szögletre ment középpályásunk elől.
45'
Egy perc lesz a ráadás a félidő végén.
45' + 1'
Németh szöglete után Horgosi fejesét a kapu torkából blokkolják, az újabb sarokrúgást követő kipattanót pedig Adorján tűzi kapura, de ez is lejön egy barcikai játékosról, így nincs újabb találat. 1-0-ra vezetünk a szünetben, a helyzetek alapján viszont nagyobb is lehetne a különbség.
BMTE gól!
46'
Jön a folytatás.
Sípszó
46'
Egy helyen változtattak a vendégek, Székely nem jött ki a második félidőre, Bacsa Patrik váltotta.
Csere
47'
ÁLOMKEZDÉS, OTT A MÁSODIK! Beke kap labdát a bal szélen, gyönyörűen cselezi be magát a 16-oson belülre, majd visszalövi a labdát a rövidre, a hosszú oldalra mozgó Megyeri így nem tud hárítani!
BMTE gól!
52'
Egy trükkös szabadrúgás után Kovács Bence lő az oldalhálóba a a bal szélről.
57'
Egy bal oldali beadást követően Lippai marad üresen középen, de szerencsére fölé/mellé fejel hat méterről.
61'
Szekszárdi Milán rúgja meg csúnyán Horváthoz, ő kapja a meccs első sárga lapját.
Sárga lap
62'
Három helyen is változtatunk: Csonka András, Horváth Olivér és Németh Márió számára ér véget a találkozó, Margitics Andor, Kalmár Olivér, valamint Oláh Bálint lép pályára.
Csere
66'
MESTERHÁRMAS! Beke megállíthatatlan, Sós Máté remekül lövi középre a labdát a jobb szélről, támadónk pedig remek mozdulattal, a kapus mozgásával ellentétesen a jobb sarokba passzol 6 méterről.
BMTE gól!
68'
Elhagyja a pályát a háromgólos Beke Péter, vastaps közepette, Bakti Balázs váltja.,
Csere
72'
Perceken belül négy helyen is változtattak a vendégek: Pálinkás helyére Takács, Kovács helyére Nagy, Kurdics helyére Kállai érkezett, míg Süttőt Székely váltja.
Csere
74'
OTT A NEGYEDIK! Bakti megy el nagyszerűen a bal oldalon, lapos beadását pedig közelről Sós Máté lövi a kapuba.
BMTE gól!
77'
Utolsó cserénkent is kihasználjuk, Adorján Krisztián jön le, Nándori Botond váltja.
Csere
83'
Szűk 10 perc van még hátra, a csapatok azonban alighanem kiegyeznének azzal, ha már most lefújná a játékvezető a találkozót.
86'
Bakti bújt ki 3 ember közül, majd iramodott meg a kapu felé, ám a lövésre elfogyott az ereje, így Megyeri megfogta a 16 méterről leadott, középre tartó próbálkozást.
89'
Ádám Ferenc lő jócskán fölé egy kontra végén, Fótyik előtte hatalmasat mentett.
90'
Három perc a ráadás.
90' + 3'
Itt a vége, magabiztos, 4-0-s győzelmet arattunk, ezzel második tavaszi mérkőzésünket is megnyertük!