Nyíregyháza SpartacusNyíregyháza Spartacus
2
0
Balmazújvárosi Városi Stadion
Köszöntjük szurkolóinkat! A Merkantil Bank Liga 7. fordulójában csapatunk a Nyíregyháza Spartacus vendégeként lép pályára Balmazújvárosban.
A mieink 13 ponttal a második, míg a hazaiak 12 egységgel a negyedik helyről vágnak neki az összecsapásnak.
Erős Gábor ebben a felállásban küldi pályára a csapatot: Gundel-Takács – Csonka, Lorentz, Fótyik, Kalmár –Nagy, Oláh – Szerető, Pintér, Horváth – Kovács.
A Nyíregyháza a következő kezdőcsapattal lép pályára: Fejér – Farkas, Baki, Alaxai, Gengeliczky, Nagy B. – Kesztyűs, Toma, Nagy D. – Ramos, Gresó.
Elkezdődött a találkozó! Piros-kékben a Nyíregyháza, Fehérben a Budafok.
Sípszó
A mérkőzést Katona Balázs vezeti, ifj. Varga Gábor és Dobos Dávid partjelzők, illetve Takács Tamás, a negyedik játékvezető közreműködésével.
5'
Szeles az idő Balmazújvárosban, s a helyiek szerint félő, hogy egy vihar is lecsaphat az egykoron NB I-es mérkőzéseknek is otthont adó stadionra.
6'
Ramosé a meccs első lehetősége, de lövésébe belért az egyik budafoki védő.
8'
Nagy Dominik vette célba a budafoki kaput, de Gundel-Takács simán fogta a labdát.
14'
Baki rúgott oda Pintérnek, övé a meccs első sárga lapja.
Sárga lap
16'
Kisebb budafoki helyzet, Csonka lőtt a hazai kapu fölé.
19'
Oláh kap sárga lapott egy elkésett becsúszásért, remek helyről jöhet a szabadrúgással a Nyíregyháza.
Sárga lap
21'
Nagy Dominik Gundel Takács ölébe küldte a szabadrúgást.
23'
Újabb hazai lehetőség, ezúttal Kesztyűs próbálkozását védte Gundel-Takács.
24'
Ez már nagy lehetőség volt, de Toma sem tudott kifogni budafoki kapuson.
27'
Horváth szánta el magát egy átlövésre, tekerése viszont célt tévesztett.
29'
Pintér lódult meg a jobb szélen, Gengeliczky utolsó emberként rúgta fel hátulről, de csak sárga lapot kapott a tettéért.
Sárga lap
30'
Pintér szabadrúgásáról lemaradtak a társak.
31'
VEZET A HAZAI EGYÜTTES, Farkas centerezését Ramos pofozta a hálóba.
gól
33'
Ismét a hazai csatár próbálkozott, ezúttal viszont védeni tudott Gundel-Takács.
37'
Nem sok híja volt a második gólnak, Farkas fejelt a kapu mellé néhány centivel.
45'
Vége az első félidőnek. A zuhogó esőben alaposan felázott a pálya talaja, de egyébként jó iramú a meccs.
Sípszó
45'
Folytatjuk! Egyik fél sem cserélt a szünetben.
Sípszó
52'
Nagy Barna lőtt kapura a tizenhatoson belül, de pontatlanul célzott.
53'
Ramos került lövőhelyzetbe, Lorentz blokkjáról kiszédült a labda.
54'
Toma távoli lövését fogta Gundel-Takács.
58'
Itt vannak a meccs első cseréi, a hazaiaknél Gresó helyett Herjeczki a pályán, míg a Budafok hármat cserélt: Kovács, Horváth és Nagy le, Merényi, Elek és Németh be.
Csere
64'
Pintért rántották le a tizenhatos vonalánál – megítélésünk szerint azon belül –, de a játékvezető szerint a szabálytalanságra a tizenhatoson kívül került sor, így (jogos) tizenegyes helyet szabadrúgás következett.
66'
Komoly budafoki lehetőség maradt ki, Csonka a kapu torkában bevetődve bólintott mellé.
68'
Farkas sárgult be a hazai oldalon.
Sárga lap
72'
Elek fejese csorgott el a jobb oldali kapufa mellett.
76'
Újabb hazai csere, Ramos helyett Géresi a pályán.
Csere
78'
Kettős budafoki csere: Szerető és Kalmár helyett Vasvári és Kocsis a pályán.
Csere
85'
OTT A MÁSODIK HAZAI GÓL. Géresi egy finom csel után kiszorított helyzetből emelt a kapu hosszú oldalába, Gundel-Takács nem tudott mihez kezdeni a meglepő lövéssel.
gól
88'
Kettős hazai csere: Nagy Dominik és Kesztyűs le, Sigér és Cseh be.
Csere
90'
Cseh tehette volna fel az i-re a pontot, de a Szpari saját nevelésű játékosának lövését hatalmas bravúrral védte Gundel-Takács. Ziccer volt.
90'
Négy perc a ráadás.
90'
Vége a mérkőzésnek! A Budafok zsinórban a második vereségét könyveli el, míg a Nyíregyháza feljön a dobogóra – a pontos helyezés a többi mérkőzés eredményétől függ.