2
1
Tiszakécskei LE
Budafoki MTE Sporttelep
Köszöntjük szurkolóinkat! A Merkantil Bank Liga 8. fordulójában csapatunk a Tiszakécskei LC gárdájával csap össze. A mieink 13 ponttal a tabella 4. helyén várják az összecsapást, míg a vendégek nyolc egységgel állnak a 12. helyen. Szomorú fejlemény, hogy középpályásunk, Pintér Ádám a Putnok elleni kupameccsen részleges bokaszalagszakadást szenvedett a bal lábában, s emiatt hosszabb ideig nem léphet pályára.
Itt a mieink kezdőcsapata: Gundel-Takács – Biró, Horgosi, Fótyik, Kalmár – Csonka, Oláh – Kocsis B., Merényi, Szerető – Elek.Vezetőedző: Erős Gábor
Ez pedig a vendégek összeállítása: Kiss – Kocsis D., Csáki, Fodor, Viczián, Grünvald – Szekér, Szőr – Bertus, Zamostny, Erdei.Edző: Vas László.
A mérkőzést Görög Márió vezeti, segítői Máyer Gábor és Vörös Dániel lesznek. A tartalék játékvezetp Lovas László.
Hagyományos, piros-fekete szerelésében játszik a Budafok, sötétkékben a Tiszakécske.
1'
Elkezdődött a mérkőzés!
Sípszó
4'
A vendégeké a meccs első helyzete, egy bedobás után Zamostny bólintott a keresztlécre, a kipattanót kivágta a budafoki védelem.
5'
Újabb kécskei lehetőség, Fótyik tisztázása után Erdei Carlo lőtt a kapu fölé.
12'
Bertus ugrott ki, de Fótyik jó ütemben tudott menteni.
14'
ÖNGÓL, VEZETÜNK! Kocsis Szeretőnek címzett indításába belekapott egy védő, majd a kifutó kapus Vicziánt találta telibe, akiről a labda a hálóba pattant.
BMTE gól!
16'
Óriási vendég lehetőség, Bertus fejesét paskolta a kapu fölé Gundel-Takács.
23'
Majdnem ott a második budafoki gól, Szerető sarokrúgását Horgosi fejelte le, majd Elek lőtt a kapuba, de a játékvezető szerint a fejelő Horgosi ellökte ellenfelét, így érvénytelen volt a találat.
27'
Egyenlíthetett volna a Tiszakécske, Kocsis Dominik két cselt is megcsinált a 16-oson belül, de tiszta helyzetben a jobb oldali kapufa mellé lőtt 11 méterről.
29'
Oláh Bálintot ütközték le a vendégek, majd Szekér Ádám és Kalmár Olivér párharcánál reklamáltak tizenegyest a kécskeiek – hiába. Kalmár rövid ápolás után visszatért a pályára.
37'
Oláh labdájával robogott el Szerető, de beadása nem talált csapattársat.
45'
Erdei robogott el a jobb oldalon, majd labdája Bertust kereste, de időben szögletre mentettek a védők.
45' + 1'
Szerető vágtatott el a bal szélen, keresztlabdájával ziccerbe hozta Csonkát, aki viszont a kapu mellé gurított. Ordító helyzet maradt ki.
45' + 2'
Véget ért az első félidő!
Sípszó
46'
Folytatjuk! A második félidő ünnepélyes kezdőrúgását Margitics Andor, klubunk előző idény végén visszavonult játékosa végezte el, akit a szünetben búcsúztatott el a klubvezetés, Jakab János tiszteletbeli elnök, Filkor Attila sportigazgató, illetve Vízi Sándor ügyvezető. Andor 2015 és 2023 között, nyolc évig szerepelt piros-feketében, részese volt az NB I-be jutásnak és az előző idénybeli kupamenetelésnek is, összesen 222 meccsen lépett pályára.
Sípszó
46'
A szünetben kettőt cseréltek a vendégek, Bertus helyett Bencze, Csáki helyén pedig Balázs a pályán.
Csere
49'
Tizenegyeshez jutottunk, Viczián ért kézzel a labdába a 16-oson belül.
50'
GÓÓÓL! Elek higgadtan a bal alsóba küldte a büntetőt, megduplázva a mieink előnyét!
BMTE gól!
54'
A vendégek is kapnak egy tizenegyest, Balázs Benjamin esett el a védők szorításában, a játékvezető szerint szabálytalanság nyomán. A szituáció véleményes, hiszen nem egyértelmű, hogy a tizenhatoson belül történt-e mindez.
55'
Zamostny középre rúgta a büntetőt, Gundel-Takács jobbra el. Szépítettek a vendégek.
gól
58'
Elek szerzett labdát az ötösön, középre lőtt labdáját kivágták a védők.
67'
Kettőt cserélt Erős Gábor, Merényi és Kocsis le, Vasvári és Németh be.
Csere
70'
Németh ugratta ki Vasvárit, aki egy finom csel után kapura lőtt, de Kiss bravúrral hárított.
72'
Újabb vendég csere, Grünvald helyett Cipf a pályán.
Csere
73'
Oláh labdájával ment el Vasvári, beadásáról Elek és Szerető is csak kicsivel maradt le.
74'
Németh ívelt be egy sarokrúgást, majd Elek a kapu fölé bólintotta a labdát.
78'
A tiszakécskei edző, Vas László kapta a meccs első sárga lapját.
Sárga lap
81'
Ismét cserélt Erős Gábor, Szerető helyére Horváth Olivér állt be.
Csere
83'
Zamostny került gólhelyzetbe, de lövése célt tévesztett.
90'
Ismét kettőt cserélnek a vendégek Szekér és Kocsis helyett Gyurján és Krivocjuk a pályán.