Budapest HonvédBudapest Honvéd
2
2
Bozsik Aréna
Köszöntjük szurkolóinkat! A Merkantil Bank Liga 9. fordulójában a Budapest Honvéd otthonában lép pályára csapatunk. Ellenfelünk az előző idényben még az NB I-ben szerepelt, jelenleg a tabella 11. helyén tanyázik. A mieink – egy mérkőzéssel kevesebbet játszva – az 5. helyről vágnak neki a mérkőzésnek.
A mérkőzést Pintér Csaba vezeti, segítői Aradi József és Ország Péter lesznek. A tartalék játékvezető Pillók Ádám lesz.
A Honvéd szokásos, piros-fekete szerelésében fog pályára lépni, míg a mieink fehér mezben és piros nadrágban fognak futballozni.
Erős Gábor a következő kezdőcsapatnak szavazott bizalmat: Gundel-Takács – Csonka, Lorentz, Fótyik, Kocsis – Oláh, Nagy – Szerető, Németh, Horváth O. – Kovács.
Csapatunk hosszú idő után először fog villanyfényes meccset játszani.
Ez pedig a Honvéd kezdőcsapata: Dúzs – Szabó, Lovric, Kálnoki-Kis, Benczenleitner – Adorján, Kocsis G., Lőrinczy – Kocsis D., Holman, Kerezsi. Vezetőedző: Pinezits Máté.
Sajnos Fótyiknak a kezdés előtt meghúzodott az egyik combizma, így Horgosi Donát fog játszani helyette.
Csere
A csapatok a pályán, hamarosan kezdünk!
1'
Elkezdődött a mérkőzés!
Sípszó
1'
Egy baloldali támadással indítottuk a találkozót, de Németh beadása elszállt az ötös előtt, s nem talált csapattársat.
5'
Szabó Alex próbálta belőni a labdát nullszögből a kapu elé, Gundel-Takács viszont szögletre mentett.
6'
Máris vezet a Honvéd, Lőrinczy csinált meg egy cselt Lorentz mellett, beadását Kerezsi pofozta a hálóba.
gól
7'
EGY PERC SEM TELT EL, ITT AZ EGYENLÍTÉS!!! Horváth Olivér vezette a labdát, kivárt a lövéssel, majd remek ütemérzékkel a bal alsóba gurította a labdát.
BMTE gól!
9'
Tizenegyeshez jutott a Honvéd, Benczenleitner maradt lenn a tizenhatosunkon belül.
10'
DE GUNDEL-TAKÁCS KIVÉDTE A KAPU JOBB OLDALÁBA TARTÓ LÖVÉST!!! Holman próbálkozott a gólszerzéssel, de gyengén, félmagasan végezte el a tizenegyest.
14'
Holman húzott meg egy cselt, viszont jó ütemben tisztázott a védelem.
19'
Kissé leült a játék, az elmúlt percekben nem láthattunk komolyabb lehetőséget.
20'
Szerető cselezgetett a jobb oldalon, majd az ötösre lőtte be a labdát, de Dúzs kivetődve mentett.
26'
Kocsis rántotta vissza Horvátho Olivért, övé a meccs első sárga lapja.
Sárga lap
28'
Horváth robogott el a bal oldalon, beadását Németh vette le, fordulásból leadott levágódott a védőkről. A labdát Kovács szedte össze, lekészítette a labdát Csonkának, aki a bal alsót vette célba, Dúzs viszont remekül védett.
32'
Kerezsi került meglepően jó helyzetbe a tizenhatosunkon belül, de az oldalhálóba lőtt.
33'
Hoppá, Dúzs! Németh 20 méteres tekerése a bal felsőt vette célba, de a kispesti kapus újabb bravúrt mutatott be.
36'
Szerető szögletét az egyik hazai bekk fejelte középre, a lesipuskás Oláh Bálint lövése kevéssel kerülte el a bal kapufát.
39'
Kényszerű csere a mieinknél, Kovács Dávid rosszul lépett, és a jelek szerint bokasérülést szenvedett. Elek Bence állt be a helyére.
Csere
40'
Gundel-Takács! Kapusunk ezúttal Kerezsi közeli próbálkozását hárította.
44'
Ez nagy helyzet volt, egy előrevágott labdába Holman vetődve tette bele a lábát, de pechjére a kapu fölé kanalazott.
45'
Oláh kapott sárga lapot, miután felrúgta Kerezsit.
Sárga lap
45'
Kettő perc a ráadás.
45' + 3'
Vége az első félidőnek!
Sípszó
46'
Folytatjuk!
Sípszó
46'
A szünetben cseréltek a hazaiak, Kocsis Gergely helyére Keresztes Noel állt be.
Csere
47'
Szerető szelidített meg egy előreívelt labdát, majd középre passzolt, ahonnan az érkező Elek a kapu mellé lőtt.
49'
Megint Elek került helyzetbe, de a tizenegyes pont környékéről leadott lövést Dúzs védeni tudta.
51'
Ismét vezet a hazaiak, Kerezsi lefordult a védőjéről Holman passzával, s kilőtte a jobb felsőt.
gól
53'
Újabb hazai akció végén Adorján lőtt a kapu fölé. Közben megvan a hivatalos nézőszám, 2107-en látogattak ki a Bozsik Arénába.
58'
Ismét Kerezsi került helyzetbe, de a hazaiak támadója Gundel-Takács karjaiba fejelte a labdát.
60'
Gundel-Takács hibázott egy hazaadott labdánál, kirúgása Kerezsit találta telibe, de a labda elcsorgott a kapu mellett.
60'
Kettős csere a mieinknél, Horváth és Nagy helyére Kalmár és Vasvári állt be.
Csere
67'
Holman került ziccerbe, de Gundel-Takács mellett a kaput is átemelte.
69'
Kettős csere a hazaiaknál is, Kerezsi és Lőrinczy le, Bobál és Bocskay be.
Csere
75'
Szerető, Csonka, Elek volt a labda útja, utóbbi éles szögből lőtt kapura, de Dúzs helyén volt.
78'
Kalmár emelte balról középre a labdát, Kocsis fejese viszont erőtlen volt, így Dúzs fogni tudta.
79'
Elek sárgult be, miután odarúgott Bocskaynak.
Sárga lap
80'
Kocsis Dominik távoli kísérletét szedte ki a bal alsóból Gundel-Takács.
81'
Horgosi is sárga lapot kapott, buktatta ellenfelét.
82'
Kettős budafoki csere, Merényi és Biró áll be Kocsis, illetve Németh helyére.
Csere
89'
Itt a negyedik hazai csere is, Kocsis Dominik helyett Kovács Nikolasz a pályán.
Csere
90'
Három perc lesz a ráadás.
90' + 3'
Itt az utolsó hazai csere, Holman le, Nyitrai be.
Csere
90' + 4'
GÓÓÓÓÓL!!! HÁT NEM A VÉGÉN JÖN A DRÁMA?! A sokadik szögletünk után Oláh Bálint bólintott a hazai kapuba!