0
1
Szombathelyi Haladás
Budafoki MTE Sporttelep
Köszöntjük kedves szurkolóinkat! A Merkantil Bank Liga 10. fordulójában a Szombathelyi Haladással csapunk össze. A Haladás nem kezdte túl jól a bajnokságot, ehhez az is hozzájárulhatott, hogy első nyolc meccsét saját pályájának gyepcseréje miatt hazaiként is idegenben játszotta. A hatodik fordulóban a Bozsik stadionban győzte le a Honvédot (2–1), a nyolcadikon pedig az idén nagyon erős Győr otthonában ért el értékes döntetlent (1–1). Szerdán szerepelhetett végre ismét a megszokott környezetében, a Soroksár ellen 2–1-re nyert. A szombathelyiek 12 ponttal a 10. helyet foglalják el a táblázaton, mi 17-tel az ötödikek vagyunk.
A Bozsik Arénában hátvédünk, Fótyik Dominik a bemelegítés közbe a combjához kapott, lejött a pályáról, nem is tudott játszani. Az egészen pontos diagnózisra még várni kell, de valószínűleg szeméremcsont-gyulladása van. A mérkőzés közben megsérülő Kovács Dávidnak elszakadt a bokaszalagja, ő is hosszabb időre kidőlt.
A mérkőzést Bana Gergely vezeti, segítői Szilágyi Norbert és Ring Kevin lesznek, míg a tartalék játékvezetői feladatokat Zimmermann Márió látja el.
Erős Gábor a következő kezdőcsapatnak szavazott bizalmat: Gundel-Takács – Fekete, Horgosi, Lorentz, Kalmár – Csonka A., Oláh – Horváth O., Németh, Vasvári– Elek.
Ez pedig a Haladás kezdőcsapata: Pálfi – Nyíri, Jagodics, Csonka B., Bosnjak – Zvekanov – Horváth R., Rácz, Csernik, Doktorics – Katona. Vezetőedző: Alekszandar Jovics
1'
Elkezdődött a mérkőzés, piros-feketében a mieink, tiszta zöldben a Haladás.
Sípszó
4'
A mérkőzés első helyzetét a vendégek hagyták ki, Nyíri lövését bravúrral védte Gundel-Takács.
12'
Katona centerezett a tizenhatosunkon belül, de Horváth Rajmund elől menteni tudtak a védők.
13'
Nyíri beadását Katona tűzte kapura, az erőtlen próbálkozást Gundel-Takács fogta.
14'
Vasvári vette célba fordulásból a szombathelyi kaput, de a labda a jobb oldali kapufa mellett gurult el.
16'
Horváth és Vasvári akciózott a vendég 16-oson belül, de nem sikerült megdolgoztatni Pálfit.
20'
Doktorics és Katona játszotta át a védelmünket, utóbbi Gundel-Takács mellett is elgurította a labdát, de a kapufa kisegítette a mieinket.
24'
Kalmár, Horváth volt a labda útja, majd Csernik mentett Elek elől.
29'
Cserniké a meccs első sárga lapja, letarolta Oláh Bálintot.
Sárga lap
33'
Rácz kapott tökéletes labdát Cserniktől, de ígéretes helyzetben a kapu fölé tüzelt.
38'
Eddigi legnagyobb helyzetünk maradt ki, Vasvári találta meg Némethet, aki 10 méterről lőtt – Pálfi nagyot védett.
40'
Horváth Olivér adott be középre, Vasvári elől nagyot mentettek a védők.
42'
Horváth Olivér sárgult be, miután lerántotta ellenfelét.
Sárga lap
43'
Oláh, Horváth volt a labda útja, Elek fejese elment keresztbe, majd a bevetődő Vasvári lőtt az oldalhálóba.
45'
Nincs hosszabbítás, véget ért az első félidő.
Sípszó
46'
Nincs csere a szünetben, folytatjuk!
Sípszó
50'
Vezet a Haladás, Doktorics lépett ki a védők mögül, elvitte a labdát Gundel-Takács mellett, majd a hálóba lőtt.
gól
52'
Majdnem ott volt a második szombathelyi gól, Horváth Rajmund löketét védte Gundel-Takács.
54'
Itt az első két budafoki csere, Horváth és Németh helyére Szerető, illetve Kocsis állt be.
Csere
55'
Doktorics járt közel a duplázáshoz, de ezúttal nem tudott kifogni Gundel-Takácson.
58'
Katona sárgult be a vendégeknél.
Sárga lap
63'
Gyakorlatilag a levegőben lóg az újabb vendég találat, ezúttal Nyíri hibázott ajtó-ablak helyzetben.
65'
Tripla csere a Haladásnál: Doktorics, Katona és Csernik le, Simut, Jancsó és Mohos be.
Csere
67'
A frissen beállt Jancsó elől tudott menteni Gundel-Takács.
71'
Ezért kár volt, Kalmár ígéretes helyről lőtte az égbe a labdát.
72'
Újabb budafoki csere, Fekete helyett Merényi a pályán.
Csere
76'
Újabb vendég csere, Horváth helyett Szakály a pályán.
Csere
82'
Mindkét oldalon egy-egy csere: Rácz helyére Ene állt be a Haladásnál, a mieinknél Kalmárt Sós váltotta.