1
2
Kozármisleny
Budafoki MTE Sporttelep
Köszöntjük olvasóinkat! Csapatunk a Merkantil Bank Liga 6. fordulójában a Kozármisleny gárdájával csap össze. A mieink öt mérkőzés után 13 ponttal veretlenül állnak a tabella élén, míg a vendégek három győzelemmel és két vereséggel a hatodik helyről várják az összecsapást. A legutóbbi, Csákvár elleni meccshez képest egy helyen változott a kezdőcsapat, Nagy Gergő helyett Merényi Ádám fog pályára lépni.
Budafok: Gundel-Takács – Csonka, Lorentz, Fótyik, Kalmár – Merényi, Oláh – Pintér, Németh, Kocsis – Kovács.Vezetőedző: Erős Gábor
Kozármisleny: Lékai – Beke, Gajág, Füredi, Turi – Molnár, Nagy E., Kozics, Vajda – Hegedűs, Tóth.Vezetőedző: Aczél Zoltán
Szervezetten kilenc szurkoló érkezik Kozármislenyről a mérkőzésre.
Csapatunk hagyományos piros-fekete szerelésében, a Kozármisleny világoskék mezben és fehér nadrágban fog pályára lépni.
A mérkőzést Hanyecz Bence vezeti, segítői Szilágyi Norbert és ifj. Varga Gábor lesznek, a negyedik játékvezető szerepét Lovas László fogja ellátni.
A mérkőzést egyperces gyászszünet előzi meg, a napokban elhunyt korábbi MLSZ-elnök, Benkő László emlékére.
Elkezdődött a mérkőzés! A Budafok indította útjára a labdát.
Sípszó
6'
Füredié a meccs első sárga lapja, buktatásért.
Sárga lap
9'
Tóth elől mentettek a hazai védők.
11'
A 35 fokos hőségben nehezen mozognak a játékosok, komoly helyzetet eddig nem jegyezhettünk fel.
12'
Hegedűst kellett ápolni, de képes folytatni a játékot.
17'
Vajda is besárgul, rossz ütemben csúszott rá Fótyik lábára.
Sárga lap
22'
Fótyik 35-40 méteres löketét ütötte oldalra Lékai.
28'
Vajdát tartotta fel Fótyik, veszélyes helyről jön a mislenyi szabadrúgás, de kicsorog.
29'
Hátul szórt el egy labdát a Budafok, de nem lett gólhelyzet a hibából.
32'
Molnár került ordító helyzetbe, de 13 méterről a kapu mellé durrantott.
40'
Tizenegyest végezhet el a Budafok! Kovács lövésébe Gajág ért bele kézzel, utóbbi be is sárgult.
Sárga lap
40'
GÓÓÓÓÓL!! Kovács Dávid magabiztosan gurította a hálóba a labdát.
gól
42'
SZINTE AZONNAL EGYENLÍTENEK A VENDÉGEK, Kozics lapos lövése befért a rövid sarokba.
gól
43'
Kalmár is besárgult, első budafokiként.
Sárga lap
45'
Két perc lesz a ráadás.
45'
Vége az első félidőnek.
Sípszó
45'
Folytatjuk!
Sípszó
45'
Mindkét csapat cserélt a szünetben, hazai oldalon Merényi és Kocsis le, Nagy és Szerető be. A vendég oldalon Vajda helyén Major a pályán.
Csere
55'
Nagy elánnal kezdte a második félidőt a Budafok, komoly helyzetet viszont nem sikerült kialakítani a kapu előtt.
59'
Kovács ugrott ki jó helyzetben, de sajnos lesről.
61'
Kettős csere a vendégeknél, Molnár és Hegedűs le, Horváth és Barkóczy be.
Csere
65'
Oláh maradt lent egy ütközés után, ápolni kell.
68'
Ivószünet következik.
69'
Kettős budafoki csere: Bíró és Sós be, Oláh és Németh le.
Csere
70'
Folytatjuk!
73'
Utolsó cseréjét is meghúzza a Kozármisleny, Nagy helyén Sági a pályán.
Csere
74'
Ilyen nincs, Pintér ordító helyzetben közvetlen közelről lőtt a kapusba.
79'
Kozics rúgta fel Csonkát, sárga lap lett a jutalma.
Sárga lap
81'
Itt az utolsó budafoki csere, Kovács helyén Elek a pályán.
Csere
83'
Fordít a Kozármisleny, Horváth talált be közelről Gundel-Takács kapujába.
gól
88'
Nagy erőkkel támadnak a mieink, viszont az akciók rendre pontatlanok.
90'
Négy perc lesz a ráadás.
95'
Itt a vége, hiába vezettünk, fordított a Kozármisleny, 2–1-es vereség a végedemény.