Budafoki MTE
Szamosi Mihály Sporttelep

1–2 (1–1)

SOROKSÁR: Holczer – Króner, Kékesi A., Valencsik, Csontos (Pintér D., 60.) – Haris, Hudák M. (Redzic, 60.) – Halmai Á. (Köböl, 80.), Lőrinczy (Erdélyi L., 80.), Lisztes K. (Hajdú R., 69.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
BMTE: Gundel-Takács – Horgosi, Jagodics M., Fótyik (Kalmár O., 66.) – Csonka A., Adorján (Oláh B., 77.), Soltész I., Kovács D. (Margitics, a szünetben), Horváth O. (Györgyi, 82.) – Beke P. (Takács R., 66.), Sós M. Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Halmai Á. (23.), ill. Beke P. (4.), Sós M. (56.)

Köszöntjük szurkolóinkat! Csapatunk a Merkantil Bank Liga 18. fordulójában a Soroksár SC otthonába látogat. Kövessék velünk a találkozó legfontosabb eseményeit!
Vezetőedzőnk, Mátyus János az alábbi kezdőcsapatnak szavazott bizalmat: Gundel-Takács B. - Horgosi D., Jagodics M., Fótyik D. - Horváth O., Soltész I., Adorján K., Kovács D. (C), Csonka A. - Sós M., Beke P.
Íme, a hazaiak összeállítása: Holczer Á. - Króner M., Kékesi A., Valencsik D., Csontos D. - Haris A., Hudák M. - Lisztes K., Lőrinczy A., Halmai Á. - Lovrencsics B. (C)
A kispadunkról az alábbi játékosok várnak bevetésre: Horváth A. (K), Margitics A., Györgyi A., Németh M., Takács R., Tischler P., Szűcs Zs., Kalmár O., Oláh B., Vaszicsku G., Varga D.
A találkozót Antal Péter vezeti majd, asszisztensei Csatári Tibor és Belicza Bence.
Gyászszünettel indul a találkozó, a legendás Mészöly Kálmánra emlékeznek a jelenlévők.
1'
A feketében játszó hazaiak kezdték a meccset, mi tiszta fehérben futballozunk ma.
Sípszó
4'
EZ GYORSAN MENT, VEZETÜNK!!! Adorján ugratta ki csodálatosan Bekét a leshatáron, aki egy pimasz csel után 13 méterről gyönyörűen tekert kapu bal oldalába, 1-0!
BMTE gól!
7'
Ziccer megint! Ugyanaz volt a koreográfia, Adorján szöktette Bekét a jobb oldalon, aki ezúttal laposan centerezett, középen Sós próbálta sarokkal kapura húzni, de sajnos mellé csorgott a labda.
8'
Egy szabadrúgást követően megvan az első soroksári lövés, Lőrinczy tüzelt a 16-os bal sarkáról, Gundel-Takács Bence azonban magabiztosan fogta a jobb alsó sarokba tartó kísérletet.
12'
Eladunk egy labdát a saját térfelünkön, amelyre Lisztes csap le, csinál egy cselt befelé, majd 17-ről tüzel, Gundel azonban szögletre ment, amelyből nem alakul ki veszély.
14'
Sós Máté 16-ról eleresztett kapáslövését védi Holczer.
16'
Megvolt az első hazai ziccer is: ezúttal is Lisztes okozott gondot, aki a 16-oson belül szlalomozott át a védelmünkön, kapuba tartó lövését azonban szögletre blokkoltuk.
17'
Egy szöglet után Halmai Ádám kapáslövését tolja ki bravúrral a léc alól Gundel.
20'
Újabb óriási Soroksár lehetőség: Halmait ugratják ki a jobb szélen, aki egyedül viheti Gundelre a labdát, kapusunk azonban ismét hatalmasat véd és szögletre üti a hazai támadó emelését.
22'
Sajnos érett a hazai egyenlítés: némi szerencsével kerül a labda Lovrencsics elé, aki a mögötte érkező Halmaihoz passzol, az imént még ziccert hibázó támadó pedig a felső léc segítségével a hálónkba lő, 1-1.
gól
28'
Kovács Dávid rúgja meg Harist a soroksári térfélen, csapatkapitányunk kapja a meccs első sárga lapját.
Sárga lap
34'
Halmai ezúttal laposan lő 18 méterről, de erőtélen a kísérlet, Gundelnek nem okoz gondot.
39'
Hazai védelmi hiba után Beke lőhet hasonló helyről, ahonnan a gólt szerezte, ezúttal viszont többen álltak előtte, így a jobb felső sarok mellé tekert.
45'
Egy perc lesz a ráadás az első játékrész végén.
45' + 1'
Ennyi volt az első félidő, 1–1-es állással mehetnek pihenőre a csapatok.
Sípszó
46'
Jön a folytatás, mi kezdtük a második félidőt.
Sípszó
46'
Egyet cseréltünk a szünetben, Kovács Dávidot Margitics Andor váltja. Ezzel alighanem Endi megy ki a védelem bal oldalára, az eddig ott futballozó Csonka András pedig behúzódik középre.
Csere
47'
Hudák Martin rúgja fel csúnyán a felezővonalnál Adorjánt, ő is besárgul.
Sárga lap
50'
Lisztes kapott jó labdát a 16-os bal oldalán, Horgosi azonban kulcspillanatban szögletre mentett.
51'
Adorján taktikai faultja után középpályásunk is sárga lapot kap.
Sárga lap
54'
Lisztes veszélyes távoli lövése a blokkról szögletre pattan.
56'
MEGINT VEZETÜNK! Csontostól szerez labdát harciasan Sós a félpályánál, majd a jobbszélen futtatja Bekét, aki betör a 16-oson belülre, majd laposan Sóshoz centerez, aki közelről a soroksári kapuba lövi a második gólunkat, 1-2!
BMTE gól!
58'
Majdnem ott volt a harmadik gólunk is: Csonka készít le a 16-oson belül az érkező Bekének, akinek veszélyes, lapos lövését sajnos szögletre blokkolják a hazaiak.
59'
Horgosi húzza vissza Lőrinczyt a félpályánál, sárga lap ez is.
Sárga lap
61'
Kettős csere hazai oldalon: Hudák és Csontos helyén Pintér Dominik és Damir Redzic folytatja.
Csere
65'
Fótyik is besárgul Lisztest rúgja meg a félpályánál.
Sárga lap
66'
Változtatunk mi is, méghozzá kettőt: Fótyik és Beke jön le, KAlmár Olivér és Takács Ronald megy be.
Csere
68'
Szép kontra végén Takács lőhet 16-ről, de sajnos lecsúszik és mellé száll a kísérlet.
69'
Lisztes jön le, Hajdú Roland váltja hazai oldalon.
Csere
70'
Lőrinczy 16 és fél méterről lőhetett szabadrúgást, szemben a kapunkkal, Gundel azonban nagyot védve szögletre tolta az életerős próbálkozást.
76'
Mátyus János ismét cserél, Adorjánt Oláh Bálint váltja.
Csere
80'
Soroksári cserék: Halmai és Lőrinczy le, Köböl Krisztián és Erdélyi László be.
Csere
82'
Utolsó változtatásunk: Horvát Olivér helyére Györgyi Arthur érkezik a hajrára.
Csere
85'
Öt perc van még hátra, egyelőre jól álljuk a soroksári rohamokat és a kontráinkban rendre benne van a gólveszély.
90'
Négy perc a ráadás a meccs végén.
90' + 3'
Oláht rúgja meg Erdélyi a 16-os bal szélénél, sárga lap és szabadrúgás nekünk, több mint tökéletes.