Tiszakécskei LC
Budafoki MTE Sporttelep

1–1 (1–0)

Budapest, Promontor utca, 250 néző. Vezette: Pilók Ádám (Vörös Dániel, Szabó Dániel)
BMTE: Gundel-Takács – Horgosi (Tischler, 86.), Jagodics M., Fótyik – Margitics (Györgyi, a szünetben), Adorján, Németh M. (Kovács D., 63.), Soltész I., Horváth O. (Oláh B., 63.) – Beke (Takács R., 80.), Sós M. Vezetőedző: Mátyus János
TISZAKÉCSKE: Antal B.– Végső, Csáki, Kiss N., Balázs B. – Szekér (Erdei, 29.), Farkas N., Vachtler (Máté Zs., 76.), Horváth Z. (Pongrácz, a szünetben) – Zamostny, Geiger (Winkler, 76.). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Sós M. (12.), ill. Kiss N. (82.)

Köszöntjük szurkolóinkat, csapatunk a mai napon a Merkantil Bank Liga 19. fordulójában a Tiszakécske együttesét fogadja a BMTE Stadionban. Kövessék élő, szöveges közvetítésünkkel a találkozó legfontosabb eseményeit!
Mátyus János az alábbi kezdőcsapatnak szavazott bizalmat: Gundel-Takács G - Jagodics M. (C), Fótyik D., Horgosi D. - Margitics A., Adorján K., Németh M., Soltész I., Horváth O. - Beke P., Sós P.
A kispadról az alábbi játékosok várnak bevetésre: Horváth A. (K), Nándori B., Györgyi A., Csonka A., Kovács D., Takács R., Tischler P., Szűcs Zs., Oláh B., Vaszicsku G., Varga D.
Íme, a vendégek összeállítása. Antal B. - Végső E., Csáki R., Kiss N., Balázs B. - Szekér Á., Farkas N., Vachtler Cs., Horváth Z. - Zamostny B. (C), Geiger N.
A találkozó játékvezetője Pillók Ádám lesz majd, asszisztensei Vörös Dániel és Szabó Dániel.
Gyászszünettel indult a találkozó, Mészöly Kálmánra emlékeztek a jelenlévők, aki edzőként a BMTE csapatát is irányította.
1'
A tiszta fehérben játszó Tiszakécske kezdte a meccset, mi szokásos, piros-fekete felszerelésünkben futballozunk.
Sípszó
2'
Beke Péter ugratja ki Sós Mátét, aki egyedül iramodhatna meg a kapura, ám fent az asszisztens zászlója, les miatt szabadrúgás kifelé.
5'
A vendégeké az első veszélyes próbálkozás, Balázs Benjámin 17 méteres lövése ment el nem sokkal a jobb felső sarok mellett.
7'
Óriási kavarodás a kapunk előtt, amelynek végén Jagodics Márk mentett kulcspillanatban az ötös jobb sarkánál.
10'
Az első 10 perc a vendégeké volt, még nem vettük fel a meccs ritmusát, reméljük hamarosan beindul a BMTE-gépezet.
12'
VEZETÜNK! Az első lehetőségünket gólra váltjuk: Beke kap jó labdát a bal szélen Németh Máriótól, betör a 16-oson belülre és bár egy védő szerelte támadónkat, a labda Sós Máté elé került, aki 7 méterről Antal Botond mellett a bal alsó sarokba gurított.!
BMTE gól!
15'
Sós Máté kap remek kiugratást, Antal azonban jól jön ki és leszedi a labdát csatárunk lábáról.
19'
Óriási ziccer, Beke lépett ki a védők közül és vezette egyedül Antalra a labdát, a Tiszakécske kapusa azonban óriási bravúrral hárította az ordító helyzetet.
22'
Gundel is bemutat egy hatalmas bravúrt, egy szöglet utáni közeli fejest tolt ki hatalmas robinzonáddal a léc alól.
25'
Az imént volt egy kis szerencsénk, egy balról érkező beadásba középen Horgosi kap bele, mindenki kővé dermedve nézte, hol köt ki a labda, de a jobb oldali kapufa mellett csorgott szögletre.
29'
Változtatnak a vendégek, Szekér Ádám helyére Erdei Carlo áll be.
Csere
37'
Az utóbbi percekben kiegyenlített a játék, de mindkét oldalon sok a technikai hiba, így újabb lehetőség nem alakult ki a a kapuk előtt.
41'
Horváth Zoltán fejesét védi a rövid oldalon Gundel-Takács Bence.
43'
Zamostny Balázs is üresen marad középen, 4 méteres fejesét azonban szintén védi Gundel!
44'
Végső rántja le Bekét a félpályánál, megakadályozva ezzel egy kontrát, sárga lap. Adorján Krisztián is sárgát kap egy korábbi szabálytalanságért.
Sárga lap
44'
Horváth Zoltán marad lent egy párharc után a tiszakécskei ötösön belül, ápolni kell a vendégek játékosát.
Ápolás
45'
3 perc a ráadás az első félidő végén.
45' + 3'
Véget ért az első játékrész, Sós Máté találatának köszönhetően előnnyel vonulhatunk a szünetre.
Sípszó
46'
Mindkét edző cserélt a szünetben: a vendégeknél a megsérülő Horváth Zoltán helyett Pongrácz Viktor futott ki a pályára, nálunk pedig Györgyi Arthur váltotta Margitics Andort.
Csere
46'
Folytatjuk, mi kezdtük a második félidőt.
Sípszó
48'
Farkas Norbert vállalkozott lövésre 20 méterről, de jócskán fölé/mellé ment a kísérlet.
50'
A szünetben beálló Pongrácz rúgja fel a mi csereembeünket, Györgyit a kispadok előtt, sárga lap ez is.
Sárga lap
52'
Beke hagyta faképnél a védőjét a 16-os bal oldalán és ziccerbe került, Antal Botond azonban ezúttal is túljárt az eszén és szögletre mentett.
58'
Györgyit rúgják fel éppen a 16-os vonala előtt a jobb szélen, szabadrúgás.
59'
Kettős csere közben nálunk, Kovács Dávid és Oláh Bálint érkezik Németh Márió és Horváth Olivér helyére.
Csere
60'
Óriási kapu előtti kavarodás a szabadrúgást követően, Adorján és Fótyik lövését is a kapu torkában blokkolják a vendégek, végül szögletre mentenek.
63'
Csáki Róbert buktatja Bekét egy kontrát megakadályozva, ő is besárgul.
Sárga lap
69'
Beke jobb oldali beadását Adorján csukafejessel küldi kapura, Csákiról azonban szögletre pattan a labda.
75'
Soltész harcias labdaszerzése után létszámfölényes kontrát vezethettünk, amelynek végén Beke tekert 16-ról centikkel a jobb oldali kapufa mellé.
77'
Kettőt változtatnak a vendégek: Vachtler és Geiger le, Máté Zsolt és Winkler András be.
Csere
81'
Egyenlítenek a vendégek - Kiss Norbert érkezett a második hullámban egy visszapasszra és kapásból, védhetetlenül lőtt 11 méterről a kapu bal oldalába.
gól
85'
Sós Máté, Takács Ronald és Kiss Norbert is besárgult.
Sárga lap
88'
Takács Ronald sajnos megsérült, nagyon csúnyán rátartottak a lábára, így emberhátrányban fejezzük be a találkozót, mert nem sokkal korábban Tischler Patrik is beállt Horgosi helyett.