BFC SiófokBFC Siófok
3
1
Siófok Városi Stadion
Köszöntjük szurkolóinkat! A Merkantil Bank Liga 13. fordulójában csapatunk a BFC Siófok otthonában lép pályára. Csapatunk 18 ponttal a tabella 6. helyén áll, míg a Balaton-partiak a 16. helyen tanyáznak 9 ponttal. A mieink két sérülttel nem számolhatnak a mai talákozón, Pintér Ádám korábbi sérüléséből lábadozik, míg Biró Márk második csapatunk Csepel elleni BLASZ I-es meccsén sérült meg, kézközépcsonttöréssel műtötték meg.
Erős Gábor a következő kezdőcsapatnak szavazott bizalmat: Gundel-Takács – Csonka, Lorentz, Kalmár, Fótyik – Nagy, Oláh – Kocsis, Szerető, Horváth – Elek.
A mérkőzést Sipos Tamás vezeti, asszisztensei Nagy Viktor és Ring Kevin lesznek. A tartalék játékvezető Jakab Árpád.
Elkezdődött a mérkőzés, piros-feketében a mieink, kékben a Siófok.
Sípszó
1'
Rémálomszerű kezdés, vezet a Siófok. Egy lesgyanús akció végén Dénes lőtt a hálónkba.
gól
4'
Szerető ment el a jobb oldalon, éles szögből leadott lövését védte Hutvágner.
5'
Komoly lehetőség maradt ki a hazai kapu előtt, Kocsis beadásár Oláh fejelte el a kapuval párhuzamosan.
11'
Nagy szórta el a labdát a középpályán, Dénes vezette a labdát a kapura, de a lövés pillanatában Gundel-Takács és Fótyik közös erővel mentett.
18'
Sérülés miatt cseréltek a hazaiak, Debreceni helyett László a pályán.
Csere
30'
László beadását fejelte a kapu fölé Varjas.
31'
Kocsis vette célba a kaput 30 méterről, de Hutvágner védeni tudott.
33'
Újabb gólt szereztek a hazaiak – Szedlár kotorta a kapuba a labdát, így már két góllal vezetnek a sárga-kékek.
gól
35'
Kitl sárgult be a hazai csapatból.
Sárga lap
45'
Két perc lesz a ráadás.
45' + 2'
Véget ért az első félidő.
Sípszó
46'
A szünetben Nagy helyett Vasvári a pályán, folytatjuk!
Sípszó
54'
Szerető ívelt kapura egy szabadrúgást a bal oldalról, a labdát Hutvágner piszkálta a léc fölé.
56'
Fótyik lövése elakadt a siófoki védőkben, Vasvári ismétlése a kapu fölött szállt el.
58'
Vasvári passzolt Eleknek, lövését szögletre mentették a védők.
60'
Polényi sárgult be, miután Kalmárt rántotta vissza a pálya közepén.
Sárga lap
62'
Itt a második hazai csere, Dénes helyére Girsik állt be.
Csere
64'
Harmadik gólját is megszerezte a Siófok, Szedlár duplázott. Varga ballábas beadását levéve Szedlár egy esernyőcsellel verte át Fótyikot, majd Gundel-Takács mellett a bal alsóba lőtte a labdát.
gól
69'
Itt a második budafoki csere, Horváth le, Németh be.
Csere
70'
Megvan a szépítés! Szerető adta a tizenegyespont környékére a labdát, Vasvári maga mögé visszanyúlva lőtt a hazai kapuba.
BMTE gól!
72'
Major esett el a védők szorításában, de a játékvezető szerint nem ért tizenegyest a megmozdulás.
75'
Varjas sárgult be a hazaiaknál.
Sárga lap
77'
Csere itt is, ott is. A hazaiaknál Szedlárt Schildkraut, Nemest pedig Kovács Bence váltotta. Erős Gábor Kalmár helyére Sóst vezényelte a pályára.
Csere
79'
Oláh kapott sárga lapot.
Sárga lap
83'
Kovács kapott sárga lapot a hazaiaknál.
Sárga lap
85'
Csonka helyett Nándori állt be a piros-fekete csapatba.
Csere
87'
Szerető beadását Hutvágner vágta ki, az ismétlést Lorentz távolról lőtte fölé.
89'
Lorentz is besárgult a mieinknél.
Sárga lap
90'
Három perc a ráadás.
90' + 4'
Véget ért a mérkőzés, 3–1-es siófoki sikerrel. Folytatás szerdán Pápán a Veszprém vendégeként.