1
0
Budafoki MTE
Szent Gellért Fórum
Köszöntjük szurkolóinkat! A Mertkantil Bank Liga 14. fordulójában csapatunk a Szeged-Csanád Grosics Akadémia vendégeként lép pályára. Ellenfelünk 20 ponttal a hatodik helyen áll, míg a miaink 18 ponttal a 8. helyen tanyáznak. Csapatunkban a sérült Pintér és Sós mellett a Siófokon az ötödik sárga lapját megkapó Oláh Bálint sem léphet pályára.
A mérkőzést Katona Balázs vezeti, segítői Baghy Csaba és Szilágyi Norbert lesznek, míg a tartalék játékvezetői feladatokat Lovas László fogja ellátni.
Erős Gábor a következő tizenegy játékosnak szavazott bizalmat a mai meccsen: Gundel-Takács – Fekete, Lorentz, Horgosi, Fótyik, Kalmár – Csonka, Merényi – Kocsis, Kovács, Szerető.
Ez pedig a hazai csapat összeállítása: Molnár-Farkas – Könczey, Szilágyi, Tóth, Kővári – Márkvárt – Haris, Nyári – Papp, Borvető, Palincsár.
Elkezdődött a mérkőzés! Piros-fekete mezben a mieink, fekete-kékben a hazaiak. Úgy is mondhatnánk, hogy egy milánói derbit játszunk a Szegeddel. A labdát mi indítottuk útjára.
Sípszó
8'
Ebben az évadban először játszunk három belső védővel, korábban rendre a négyvédős hadrendet alkalmaztuk.
9'
Nyári elől mentett nagyot Fótyik. A sarokrúgást lehúzta Gundel-Takács.
11'
824 néző tekinti meg a helyszínen a találkozót.
16'
Papp Áron lőtte be a labdát a kapu elé, Gundel-Takács viszont a helyén volt.
23'
Kalmár ugratta ki Kovácsot, aki nem érte el a labdát, de a partjelző amúgy is beintette a lest.
24'
Márkvárt passzolt Borvetőnek, aki kapura lőtt, de a labda a bal kapufa mellett suhant el.
26'
Palincsár vette a célba kaput, de ő sem célzott jobban Borvetőnél.
28'
Kocsis lövését védte Molnár-Farkas.
29'
Haris lőtt 17 méterről, centikkel tévedett csupán.
31'
Kocsis cselezte be magát a 16-oson belülre, Lorentzhez passzolt, de védőnk beadása elsuhant az érkező budafoki játékosok előtt.
36'
Papp Áron lőtt közelről, de Gundel-Takács ezt is védeni tudtam.
37'
Ismét Papp került helyzetbe, ezúttal Merényi tisztázott szögletre.
40'
Márkvárt lőtt csúnyán a kapu fölé.
41'
Szerető kapott sárga lapot, elméletileg műesésért.
Sárga lap
43'
Csonka sérült bele a saját szabálytalanságába, ennek ellenére megkapta a sárga lapot.
Sárga lap
45'
Csonka némi ápolás után visszatért a pályára.
45'
Kettő perc lesz a ráadás.
45' + 2'
Vége az első játékrésznek. Az utolsó másodpercekben Haris lőtt 32 méterről, de Gundel-Takács védeni tudott. Gól nélküli döntetlen tehát a szünetben.
Sípszó
46'
Egyet cserélt a szünetben a hazai együttes, Gajdos állt be Nyári helyére, folytatjuk!
Sípszó
50'
Kocsis ívelt be egy szögletet, de a laposan szálló labda az oldalhálóban kötött ki.
51'
Itt az első budafoki csere is, Kalmár Olivér helyére Horváth Olivér állt be.
Csere
54'
Kocsis beadása után Csonka lövését fogta Molnár-Farkas.
55'
Borvető került ziccerbe, de lövése a kapu mellett hagyta el a pályát.
56'
Palincsárt váltotta Prosser a hazaiaknál.
62'
Kovácsot rúgta fel Szilágyi, sárga lap a jutalma.
Sárga lap
63'
Lorentz labdáját Merényi fejelte kapura, Molnár-Farkas viszont ezt is védte.
65'
Kettőt cseréltek a hazaiak, Papp helyére Gera, Könczey helyére pedig Doncsecz állt be.
Csere
67'
Eddigi legnagyobb helyzetünk maradt ki, Szerető adott remek labdát Kocsisnak, aki viszont nem tudott túljárni a kapus eszén.
68'
Újabb budafoki cserék: Merényi helyett Vasvári, Kovács helyén pedig Nándori a pályán.
Csere
69'
Borvető közeli fejesét védte Gundel-Takács.
71'
Tóth passzolt Borvetőnek, aki a kapu fölé ívelte a labdát.
76'
Ismét kettőt cserélt Erős Gábor: Elek és Németh állt be Szerető, illetve Fekete helyére.
85'
Kővári helyett nagy a pályán a hazai oldalon.
Csere
86'
Megszerezte a vezetést a Szeged, Prosser talált be közelről, Doncsecz passzából. A lehető legrosszabbkor.