2
2
Mosonmagyaróvár
Budafoki MTE Sporttelep
Köszöntjük szurkolóinkat! Csapatunk a Merkantil Bank Liga 15. fordulójában a Mosonmagyaróvár együttesét fogadja. Ellenfelünk nem szerepel jól a mostani másodosztályú bajnokságban. Az eddigi 14 mérkőzésén mindössze egyszer tudott győzni, október 22-én, a 12. fordulóban hazai pályán 2–1-re nyert a Szombathelyi Haladás ellen. Háromszor ért el döntetlent, tíz alkalommal szenvedett vereséget, a két legsúlyosabb a Vasas (1–5) és az ETO (0–4) elleni volt, mindkét találkozót idegenben játszotta. A negyedik forduló után leváltották Németh Zoltán vezetőedzőt, a helyét Király József szakmai igazgató vette át. A legutóbbi fordulóban otthon 2–0-ra kapott ki a Soroksártól. A csapat mostanáig tíz gólt szerzett és harminchármat kapott, hat pontjával a 18 tagú NB II-es mezőny utolsó helyezettje.
A mérkőzést Zimmermann Márió vezeti, asszisztensei Punyi Gyula és Márkus Péter lesznek. A tartalék játékvezető Nagy Róbert lesz.
Erős Gábor a következő kedzőcsapatot küldi a pályára: Gundel-Takács – Lorentz, Horgosi, Fótyik – Oláh, Németh – Szerető, Kovács, Vasvári, Horváth – Elek.
Csonka András sárga lapos eltiltás miatt kénytelen kihagyni a mérkőzést.
Itt a vendégek összeállítása is: Slakta – Simita, Tullner, Vukasovics, Czingráber, Papp – Horváth, Illés – Szabó, Takács, Németh.
1'
Elkezdődött a mérkőzés! A mieink a megszokott piros-feketében, a vendégek tiszta fehérben lépnek pályára.
Sípszó
3'
Takács cselezte be magát a hazai 16-oson belülre, lövése Szeretőről vágódott szögletre.
8'
Mellé! Kovács végzett el egy szabadrúgást nyolc méterről, a labda centikkel kerülte el a kaput.
10'
Vezetnek a vendégek, Szabó játszotta át egy kulcspasszal a magasra feltolt védelmünket, Németh pedig ziccerben nem hibázott. Hidegzuhany a napsütésben.
gól
14'
Helyzet! Vasvári fejelt a kapufára, az ismétlést Slakta fogta.
15'
Ezt megúsztuk... Németh vezette rá a labdát Gundel-Takácsra, de a felázott talajon nem tudta jól elrúgni a labdát, kapusunk így könnyen megfogta azt.
17'
Kovács lőtt a kapuba, de Elek támadó szabálytalansága miatt érvénytelen a gól.
21'
Vasvári húzott el a bal oldalon, beadását Elek a rövid sarok mellé lőtte.
26'
Illés távoli lövése szállt mellé.
27'
Horváth találta meg az ötösön Németh Máriót, aki viszont a kapus keze közé lőtt.
28'
Ott a második mosonmagyaróvári gól. Takács cselezte ki Gundel-Takácsot, lövését egy becsúszó védő mentette, az ismétlést Szabó küldte a hálóba.
gól
30'
Tullneré a meccs első sárga lapja.
Sárga lap
35'
Oláh Bálintot kiállította a játékvezető, miután rossz ütemben csúszott oda Illésnek. Tekintve, hogy az előző percekben hasonló vendég akciók lapot sem értek, a mai játékvezetés a pártatlanság csimborasszója.
Piros lap
41'
Vasvári lőtt nagy helyzetben fölé.
45'
Véget ért az első félidő.
Sípszó
46'
Folytatjuk!
Sípszó
46'
A szünetben mindkét csapat kettőt cserélt: Fótyik, illetve Németh helyére Kalmár és Nándori állt be a mieiknél, a vendégeknél Tullner helyett végső, Papp helyett pedig Deákovits a pályán.
Csere
50'
Szerető két csel után beadta a labdát, szögletre mentettek a védők.
51'
Tizenegyeshez jutottunk, Eleket vágták fel a boxon belül.
52'
GÓÓÓL! Kovács Dávid beverte a büntetőt, emberhátrányban szépítettünk!
BMTE gól!
54'
Motiváltabbnak tűnik a csapat az első félidőhöz képest.
56'
Horváth Olivért rántotta le Deákovits utolsó emberként, a játékvezető csak sárga lapot osztott ki a vendég játékosnak. Erős Gábor is besárgult reklamálás miatt.
Sárga lap
64'
Vasvári cselezett befelé, 20 méteres lövése a kapu fölé szállt.
65'
Szabó duplázhatott volna, de lövése elsuhant a jobb kapufa mellett.
69'
Németh szabadrúgása 25 méterről a bal oldali kapufán csattant.
72'
Újabb hazai csere: Horváth le, Kocsis be.
Csere
75'
Kovács ívelését Horgosi fejelte a kapus kezébe.
75'
Cserélnek a vendégek is, Horváth helyére Illés érkezett.
Csere
80'
Itt a negyedik budafoki csere, Vasvári helyett Merényi a pályán.
Csere
83'
Deákovits kapta meg a második sárga lapját Kocsist rúgta fel a 16-os vonalánál, visszaállt a számbeli egyenlőség. Veszélyes helyről jövünk szabadrúgással.
Második sárga: piros lap