PMFCPMFC
1
0
PMFC Stadion
Köszöntjük szurkolóinkat! Csapatunk a Merkantil Bank Liga 16. fordulójában a Pécsi MFC vendége lesz. A két együttes azonos pontszámmal, 19 ponttal áll a tabella 11., illetve a 12. helyén. A baranyaiak két nyeretlen meccs után aratnának győzelmet, míg a mieink egy hétmeccses nyeretlenségi szériát szakítanának meg.
A találkozót Bana Gergely vezeti, asszisztensei Kiss Balázs és Máyer Gábor lesznek. A tartalék játékvezető Holczbauer Flórián lesz.
Erős Gábor a következő kezdőcsapatnak szavazott bizalmat: Gundel-Takács – Biró, Lorentz, Horgosi, Kalmár – Csonka, Horváth – Merényi, Vasvári, Kocsis – Kovács.
Ez pedig a pécsiek kezdőcsapata: Helesfay – Terbe, Rácz, Pejovics Majnovics – Bachesz, Krausz, Gyurkits – Harsányi, Tóth-Gábor, Szabó.
Csapatunk vezetőedzője, Erős Gábor játékosként 2004 és 2006 között szerepelt Pécsen, akárcsak az előző idényben játékosunk, Kocsis Bence.
Elkezdődött a mérkőzés! Piros felsőben, fekete nadrágban a pécsiek, fehér mezben és piros nadrágban a Budafok lép pályára.
Sípszó
9'
Krausz kapja a mérkőzés első sárga lapját.
Sárga lap
13'
Csonka is besárgult, előtte Kalmár beadását húzta le Helesfay.
Sárga lap
14'
Vasvári vette célba a kaput 20 méterről, Helesfay szögletre ütötte a labdát. A sarokrúgás már nem okozott veszélyt a pécsi tizenhatoson belül.
15'
Gyurkits révén válaszolt a hazai együttes, a labda viszont nem találta el a kaput.
17'
Tóth-Gábor is megpróbálkozott a lövéssel, de ő sem célzott valami jól.
25'
Harsányi kapura tartó lövésébe tette bele a fejét Horgosi, az így következő szöglet nem hordozott magában sok veszélyt.
32'
Horváth robogott el a bal oldalon, labdáját Pejovics mentette szögletre.
33'
Merényi beadására rosszul érkezett Helesfay, aki a labda mellé ütött, de szerencséjére a labda az alapvonalon kívülre szédült.
35'
Tóth-Gábor tette kapura a labdát a rövid saroknál, de Gundel-Takács résen volt.
35'
Tóth-Gábor közvetlen közelről képtelen volt a kapuba rúgni a labdát, majd a kontrát Pejovics akasztotta meg, sárga lapot érően.
Sárga lap
42'
Kocsis tekert kapura egy szabadrúgást oldalról, de Helesfay simán megfogta a labdát.
44'
Megszerezték a vezetést a hazaiak! Krausz életerős, 14 méteres lövése a lécről pattant a gólvonalra, és – a rendelkezésre álló felvétel alapján – nem haladt át teljes terjedelmével a vonalon. A játékvezető elsőre nem ítélt gólt, de a partjelző jelzésére mégis a kezdőpontra mutatott.
gól
45'
Véget ért az első félidő!
Sípszó
46'
Folytatjuk! A szünetben Merényi és Horváth helyére Németh és Elek állt be a mieinknél.
Sípszó
50'
Németh vette célba a kaput kiszorított helyzetből, de eltörte a labdát.
55'
Mi maradt ki?! Egy ötösön belüli flipperezés után Vasvári találta telibe a keresztlécet, a labda pedig a gólvonal elé pattant.
61'
Egy kisebb tömegjelenet végén Németh és Rácz kapott sárga lapot.
Sárga lap
62'
Kocsis húzta kapura a labdát a kapunak háttal állva, Helesfay nagyot védett.
64'
Ismét a pécsiek kapusa védett, ezúttal Kocsis fejesét piszkálta ki a bal felsőből.
70'
Zavarodott jelenetek után kellett védenie Gundel-Takácsnak: csapatunk kapusát láthatóan a nagy semmiért figyelmeztette a játékvezető, s közvetett szabadrúgást ítélt a hazaiaknak úgy, hogy a labda messze volt a tizenhatosunktól. A legurított labdát Pejovics lőtte kapura, de Gundel-Takács a helyén volt.
Sárga lap
71'
Gyurkits helyére Szeles állt be a hazaiaknál.
Csere
75'
Gundel-Takács védett lábbal Bachesz lövésénél, majd Erős Gábor, csapatunk mestere kapott reklamálásért sárga lapot.
Sárga lap
77'
Elek bólintott az ötösről a kapu fölé.
80'
Rácz megkapta a második sárga lapját egy elkésett becsúszásért, tíz emberrel fejezi be a mérkőzést a PMFC.
Második sárga: piros lap
82'
Szabó helyére Hadaró, Tóth-Gábor helyére Takács állt be a hazaiaknál.
83'
Hadaró ha beállt, akkor be is sárgult.
Sárga lap
84'
Kettős csere a mieinknél, Biró helyére Pintér, Kalmár helyére Szerető állt be a végére.
Csere
87'
Helesfay most konkrétan a pécsiek őrangyalaként funkcionál, zsinórban háromszor is bravúrral mentette meg csapatát a góltól.
90'
Öt perc lesz a ráadás.
90' + 2'
Németh lövése szállt el a pécsi kapu felett.
90' + 3'
Harsányit Hudák váltotta a pécsieknél.
90' + 4'
Szerető lövése messze elkerülte a hazai kaput, egyre közelebb a győzelemhez a PMFC.
90' + 6'
A legvégén Kovács még kiharcolt egy szabadrúgást, időn túli lehetőség az egyenlítésre.