1
3
Gyirmót FC Győr
Budafoki MTE Sporttelep
Köszöntjük szurkolóinkat! Csapatunk a Merkantil Bank Liga 20. fordulójában a Gyirmót ellen lép pályára. A mieink a tabella 11. helyéről várják a találkozót 22 ponttal, míg a vendégek 26 ponttal a hatodik pozícióban tanyáznak. Érdekesség, hogy Erős Gábor a kezdőcsapatban ad lehetőséget Soltész Istvánnak, aki nyáron a ZTE-hez távozott csapatunktól, most pedig fél évre kölcsönben visszatért Budafokra. Az ellenfelünknél Soltész Dominik, István ikertestvére lép pályára.
Erős Gábor a következő tizenegy játékosnak szavazott bizalmat a mai találkozón: Gundel-Takács – Csonka, Lorentz, Fótyik, Kalmár – Soltész, Oláh – Vasvári, Németh, Kovács Dávid – Elek.
Ez itt pedig a vendégek kezdőcsapata: Hársfalvi – Lányi, Hudák, Csörgő, Szegi – Kovács M., Kovács Dominik, Madarász – Soltész, Adamcsek, Medgyes.
A mérkőzést Lovas László vezeti, partjelzői Vörös Dániel és Sinkovicz Dániel lesznek. A tartalék játékvezető Molnár Attila lesz.
Elkezdődött a mérkőzés! Piros-feketében játszanak a mieink, sárgában a Gyirmót.
Sípszó
5'
Kovács centerezését ütötte ki a Gyirmót kapusa.
6'
Fótyiké a meccs első sárga lapja.
Sárga lap
10'
Némethet vágták fel a kaputól 17 méterre, szabadrúgással jövünk.
11'
GÓÓÓL! Vezetünk! Németh szabadrúgását védte ugyan Hársfalvi, de a kipattanóra Elek érkezett és a kapuba pofozta a labdát.
BMTE gól!
16'
Soltész Dominik gyenge lövését védte Gundel-Takács.
17'
Madarász tüzelt 16 méterről, lövését a léc alól tolta ki Gundel-Takács.
18'
Egyenlített a Gyirmót, Lányi fejelt a kapunkba a hosszú saroknál.
gól
36'
Kiegyenlített mérkőzés zajlik a pályán, az elmúlt percekben nem láttunk gólhelyzeteket.
39'
Elek találta meg Kovácsot a 16-osban, aki viszont nem tudott kapura fordulni a labdával.
42'
Dupla gyirmóti helyzet, először Megyes távoli lövését védte Gundel-Takács, majd az ezt követő szöglet után is kifogott egy közeli próbálkozást.
44'
Kovács Dominik taposott oda Oláh Bálintnak, sárga lap a jutalma, de talán egy kiállítást is megérdemelt volna durva mozdulata után. Középpályásunkat hosszú percekig ápolják.
Sárga lap
45'
Kettő perc lesz a ráadás.
45' + 3'
A sérült Oláhot Szerető váltja a pályán.
Csere
45' + 4'
Véget ért az első félidő!
Sípszó
46'
Elkezdődött a második félidő.
Sípszó
46'
A szünetben Kovács Dominik helyére Szőke állt be a vendégeknél.
Csere
48'
Két helyzet a két kapu előtt: előbb Soltész lövését fogta Gundel-Takács, majd Elek közeli próbálkozását védte Hársfalvi.
52'
Kovács Milán lőtt 13 méterről a kapunk mellé.
53'
Megfordította a meccset a Gyirmót, Szegi vezethette Gundel-Takácsra a labdát, s ziccerben nem hibázott.
gól
57'
Németh lőtt a kapura 18 méterről, Hársfalvi szögletre tenyerelte a labdát.
58'
Itt a harmadik gyirmóti gól. Medgyes robogott el a labdával, a elvitte a labdát a teljesen feleslegesen kilépő Gundel-Takács mellett, majd Adamcsekhez passzolt, aki az üres kapuba lőtt.
gól
63'
Soltész beadását Elek bólintotta a kapu fölé.
63'
Kettős budafoki csere: Németh és Kovács Dávid le, Zsóri és Czérna be.
Csere
70'
Czérna sárgult be a mieink közül.
Sárga lap
73'
Szerető centerezése egy védőről pattant szögletre.
74'
Ez nagy helyzet volt, Elek lőtt az ötösről Hársfalviba.
76'
Mindkét fél cserélt: a mieinknél Vasvári helyett Merényi a pályán, a vendégeknél Soltész helyett Hajdú, Madarász helyett pedig Takács folytatja.