FC AjkaFC Ajka
3
1
Ajkai Városi Sportcentrum
Köszöntjük szurkolóinkat! Csapatunk az év első meccsén Ajkára látogat a Merkantil Bank Liga 19. fordulójában. Erős Gábor legénysége a 11., míg az Ajka a 17. helyről vág neki a mai találkozónak.
A mieink közül Csonka a Mosonmagyaróvár elleni felkészülési meccsen eltörte a csuklóját, de speciális kötéssel játszhat mai találkozón. Zsóri Dániel az MTK-ból érkezett kölcsönbe, korábban a 2020–21-es élvonalbeli idényben szerepelt Budafokon. A másik oldalon Fiáth Bence pont tőlünk került kölcsönbe a zöld-fehérekhez.
A mérkőzést Zimmermann Márió vezeti, partjelzői Ország Péter és Márkus Péter, a tartalék játékvezető pedig Nagy Róbert lesz.
Erős Gábor a következő kezdőcsapatnak szavazott bizalmat: Gundel-Takács – Biró, Lorentz, Horgosi, Kalmár – Csonka, Oláh – Szerető, Kovács, Vasvári – Zsóri
Ez pedig a hazaiak kezdőcsapata: Horváth – Tóth, Jagodics, Tar, Csemer – Tajthy, Csizmadia, Fiáth, Zsolnai, Borsos – Nagy K.
Elkezdődött a mérkőzés! Fehérben a hazaiak, piros-feketében a mieink.
Sípszó
6'
Hoppá, vezetnek a hazaiak! Nem tudott tisztázni a védelmünk, Csizmadia 17 méterről remekült eltalált labdát küldött a kapu jobb oldalába.
gól
7'
Ez így nem lesz jó, már kettővel megy az Ajka. Nagy Krisztián használt ki egy óriási védelmi hibát, s ziccerben nem hibázott.
gól
11'
Csizmadia meglőhette volna saját második, csapata harmadik gólját, de kapásból a kapu fölé durrantott.
22'
Zsórié a mérkőzés első sárga lapja.
Sárga lap
33'
Tar kapott sárga lapot Zsóri felrúgásáért.
Sárga lap
35'
GÓÓÓL, ott a szépítés! Vasvári kapott labdát az ajkai tizenhatos vonalánál, s kilőtte a bal alsó sarkot!
BMTE gól!
40'
Nem sok hiányzott az egyenlítéshez, Loretz bólintását bravúrral védte az ajkaiak kapusa, az ismétlés elhalt Csizmadiában.
41'
Csonka is besárgult, odarúgott Csizmadiának.
Sárga lap
43'
Zsolnai kapott sárga lapot a hazai csapatból.
Sárga lap
45'
Besárgult Kovács is, Nagyot buktatta.
Sárga lap
45'
Kettő perc a ráadás.
45' + 1'
Röpködnek a sárga lapok, Fiáth is kapott egyet.
Sárga lap
45' + 2'
Vége az első félidőnek.
Sípszó
46'
Folytatjuk! A hazaiaknál Fiáthot Babos, Nagyot Szarka, míg a mieinknél Birót Czérna váltotta a szünetben.
Sípszó
63'
A második félidőben a mieinknél van többet a labda, de igazán komoly gólhelyzetet nem sikerül kialakítani. A meccs első komoly lehetőségét a hazaiak hagyják ki, Szarka lőtt a kapu mellé 12 méterről.
72'
Tajthy rúgta fel Oláhot, sárga lap a jutalma.
Sárga lap
73'
Kettős csere a mieinknél, Németh és Elek be, Csonka és Kovács le.
Csere
75'
Kettőt cserélnek a hazaiak is, Borsós helyett Pantovics, Tajthy helyén Görgényi a pályán.
Csere
84'
Támadót cseréltek a hazaiak, Zsolnai helyén Sejben a pályán.
Csere
89'
Veszélyes helyről jöhettek szabadrúgással a mieink, de Zsóri a kapu fölé lőtt.
90'
Öt perc a ráadás.
90' + 1'
Pantovics adott forintos labdát Szarkának a tizenhatoson belül, aki Babost kereste, de Gundel-Takács lecsapott az átadásra.
90' + 4'
Ennyi volt, Babos megszerezte csapata harmadik gólját, s eldöntötte a találkozót.