0
0
Vasas FC
Budafoki MTE Sporttelep
Köszöntjük szurkolóinkat! Csapatunk a Merkantil Bank Liga 18. fordulójának decemberből elhalasztott mérkőzésén a Vasas FC-t fogadja. Mai ellenfelünk az eddigi két tavaszi fordulóban négy pontot szerzett, a Fáy utcában 0–0-s döntetlent ért el a Szeged ellen, Mosonmagyaróváron pedig 3–1-re verte meg a hazai csapatot. A Vasas a táblázaton 36 ponttal a harmadik helyen áll, tízszer nyert, hatszor ért el döntetlent, s háromszor veszített, 45 gólt ért el, és húszat kapott. Legeredményesebb futballistája a 22 esztendős Tóth Milán, aki nyolc alkalommal talált a kapuba. A télen több futballista távozott, közöttük a korábban nálunk is játszó Ihrig-Farkas Sebestyén (BVSC), s három új labdarúgó érkezett: Doktorics Áron a Haladástól, Szalay Szabolcs a Zalaegerszegtől, Szánthó Regő a Ferencvárostól.
Ami minket illet, tizenkilenc meccs után 22 ponttal a 12. vagyunk a tabellán. Oláh Bálintnak, aki vasárnap sérült meg, szerencsére nem tört el a lába, „csak” súlyos zúzódása lett. Erős Gábor vezetőedző rajta kívül nem számíthat még a lázas Fótyik Dominikra, valamint a térdsérüléséből lábadozó Nándori Botondra. Új szerzeményünk, Czérna Erik először jut szóhoz a kezdőcsapatban.
A mérkőzést Derdák Marcell vezeti, partjelzői Huszár Balázs és Mohos Milán lesznek. A tartalékjátékvezető Gaál Ákos lesz.
Erős Gábor a következő tizenegy játékosnak szavazott bizalmat: Gundel-Takács – Biró, Lorentz, Horgosi, Kalmár – Soltész, Csonka – Szerető, Merényi, Czérna – Zsóri.
Ez itt pedig a Vasas kezdőcsapata: Jova – Girsik, Ódor, Baráth, Otigba, Doktorics – Vida, Hidi M – Hinora, Holender, Radó.
Elkezdődött a mérkőzés! Piros-feketében a mieink, fehérben a Vasas.
Sípszó
9'
A meccs első perceiben tapogatóznak a csapatok, konkrét gólhelyzet eddig nem alakult ki.
12'
Doktorics centerezését vágták ki a védőink, de a partjelző beintette a lest.
14'
Zsóri sárgult be, magasra emelt lábbal ment a labdáért, s közel járt Baráth fejéhez. A Vasas bekkjét hosszú percekig ápolták.
Sárga lap
19'
Radó sarokrúgása után Otigba rúgott luftot. Ezután Csonka maradt lent, de rövid ápolás után visszajött a pályára.
23'
Helyzet! Merényi adta középre a labdát, Csonka pedig 17 méterről a kereszlécet találta telibe.
24'
Újabb lehetőség, Czérna fejesét mentették a gólvonalról a vendégek.
25'
Merényi rántotta le Hinorát, aki válaszul adott egy sallert a középpályásunknak. Mindkét játékos besárgult.
Sárga lap
28'
Merényi rövid ápolás után visszajött a pályára.
32'
Horgosi fejesét vágták ki a védők. Közben kezd eldurvulni a játék, az angyalföldiek keménykednek, de a mieink sem adósak a válasszal.
34'
Radó ugrott ki, Gundel-Takács védte a ziccert, de utána beintették a lest.
36'
Működik Erős Gábor lestaktikája, Radót sokadjára állítják lesre a védőink.
37'
Merényi ismét lent maradt, jeges tömlővel a fején jön le a pályáról.
39'
Kényszerű csere a mieinknél, Merényi helyett Vasvári a pályán.
Csere
45'
Négy perc a ráadás.
45' + 1'
Gundel-Takács szedte fel a labdát a kiugró Radó elől.
45' + 2'
Zsóri a kapu torkából lőtt az oldalhálóba, úgy 3-4 méterről.
45' + 4'
Véget ért az első félidő.
Sípszó
46'
Folytatjuk! A szünetben klubunk legendáját, Horváth László "Apit", 80. születésnapja alkalmából köszöntötték korábbi játékostársai, Tóth Kálmán, Vizi Sándor és Jakab János, aki unokájával, a Budafok korosztályos csapatában futballozó Olivérrel együtt végezte el a kezdőrúgást. A mérkőzést a helyszínen tekinti meg Csányi Sándor, az MLSZ elnöke.
Sípszó
46'
Kettőt cseréltek a vendégek a szünetben: Urblík és Tóth be, Vida és Hinora le.
Csere
47'
Vendég lehetőséggel indult a második félidő, Tóth lőtt az oldalhálóba.
48'
Ódor sárgult be a vendégeknél.
Sárga lap
59'
Zsinórban három vendég próbálkozás is elhalt a védelemben.
61'
Újabb vendég csere: Radó le, Szalay be.
Csere
62'
A frissen beállt Szalay elől mentett Lorentz.
64'
Biró sárgult be a mieink közül.
Sárga lap
66'
Vasvári közeli lövését védte Jova, Csonka passza után.
70'
Hidi lőtte tarkón Czérnát, aki elterült a földön.
71'
Kettős csere a mieiknél: Czérna és Zsóri le, Elek és Nagy be. A Vasasnál Girsiket Bakti váltotta.
Csere
76'
Kalmár kapott sárga lapot, miután leütközte ellenfelét.
Sárga lap
78'
Újabb vendég csere: Holender le, Zimonyi be.
Csere
81'
Szalay lőtt az oldalhálóba.
82'
Tóth került ziccerbe, de belebonyolódott a helyzetbe, végül Szalay megpattanó lövése kerülte el a jobb felső sarkot.