VLS VeszprémVLS Veszprém
3
2
Perutz Stadion, Pápa
Köszöntjük szurkolóinkat! Csapatunk a MOL Magyar Kupa 4. fordulójában a VLS Veszprém otthonában lép pályára. Az előző körben a mieink Putnokon diadalmaskodtak. Azon a meccsen Horgosi Donátot kiállították, így ő nem léphet pályára Pápán, miként a sérült Biró Márk és Pintér Ádám sem. Mindeközben az NB III-ban a feljutásért küzdő Veszprém a Celldömölk, a Fűzfő és a Komárom együttesét búcsúztatta. A bakonyi gárda az NB III Északnyugati csoportjában szerepel, 13 forduló után 27 ponttal a második a 29 pontos Tatabánya mögött. Nyolcszor győzött, háromszor döntetlent ért el és kétszer veszített, harminc gólt szerzett és tizennégyet kapott. Legeredményesebb futballistája Bartusz Dániel, aki tíz gólt ért el, de Major Norbert és Tömösvári Bálint is ötször-ötször talált a kapuba. A bakonyi csapat a legutóbbi játéknapon az akkor még éllovas III. kerületi TVE otthonában Volter Patrik és Bartusz góljával 2–0-ra nyert, tehát igen jó formában van. Vezetőedzője Pető Tamás, a korábbi 14-szeres válogatott labdarúgó.
Erős Gábor a következő kezdőcsapatot küldi pályára a mai találkozón: Horváth – Csonka, Lorentz, Fótyik, Kalmár – Nándori, Oláh – Kocsis, Németh, Szerető – Kovács.
Elkezdődött a mérkőzés! Tiszta fehérben a mieink, tiszta pirosban a hazaiak. Érdekesség, hogy akárcsak Putnokon, most is Horváth András áll a kapuban, míg a Nándori Botond először tagja a kezdőcsapatnak. Mi indítottuk útjára a labdát. A mérkőzést Móri Tamás vezeti, asszisztensei Becséri Gergely és Bertalan Dávid lesz. A tartalékjátékvezető Altorjay Áron lesz.
Sípszó
A Veszprém összeállítása: Kemenes – Zachán, Schőnig, Dobsa, Dömötör – Somogyi – Kun, Baldauf, Kószás – Major, Bartusz.
1'
26 méterről jöttünk egy szabadrúgással, de Kovács lövése kijött a sorfalról.
5'
Csonka indította Kocsist, 12 méteres lövését Kemenes védte.
13'
Baldauf lőtt kapura közelről, Horváth, majd Dömötör ívelését ütötte szögletre.
18'
Egy eladott labda után Oláh került helyzetbe, de a partjelző beintette a lest.
21'
Csonka indította Szeretőt a bal oldalon, aki Oláhot találta meg középen, de a középpályásunk fölé lőtt 17 méterről.
26'
Csonka, Szerető volt a labda útja, majd Nándori 7 méterről leadott lövése egy védőről pattant szögletre.
28'
Kovács ment el a bal oldalon, a 16-oson kívülre kifutó Kemenes elgázolta, de csupán sárga lapot kapott a hazaiak kapusa.
Sárga lap
33'
Kisebb kakaskodás a játékosok között, de senki nem kapott sárga lapot.
35'
Kalmár szórt el egy labdát a félpályán, a kontra végén Kun lövését védte Horváth András.
36'
Kun sárgult be, miután felrúgta Oláht.
Sárga lap
37'
GÓÓÓÓÓL! Vezetünk! Egy lecsorgó labdát Oláh ívelt a kapura 22-23 méterről, a labda Dobsán megpattant, s a bal felső sarokba hullott – Kemenes vetődött, de nem érte el.
BMTE gól!
38'
Bartusz egyenlíthetett volna, de Horváth résen volt.
45'
Egy félidőnyi játék után úgy látjuk, hogy a csapat jobban játszik, mint az előző meccseken, s budafoki tábor is túlharsogja a veszprémi keménymagot.
45' + 1'
Kalmár kapott sárgalapot, miután odarúgott Kunnak.
Sárga lap
45' + 2'
Vége az első félidőnek!
Sípszó
46'
Elkezdődött a második félidő: A szünetben Kalmárt Horváth váltotta, míg a hazai oldalon Schönig helyére Volter állt be.
Sípszó
51'
Dömötört Krebsz váltotta a Veszprémben.
Csere
54'
Horváth lövését védte a kapus, igaz egyesek kezezést reklamáltak még ezelőtt. A játékvezető ezzel együtt nem látott tizenegyest az akciónál.
55'
Kun fejelt közelről a kapu fölé.
59'
Egyenlítettek a hazaiak. Kószás, Krebsz, Major volt a labda útja, utóbbi a bal alsóba lőtt, Horváth ezúttal nem tudott menteni.
gól
62'
Megfordította a mérkőzést a Veszprém. Egy előreívelt labdát szelídített meg Bartusz, majd 10-12 méterről kilőtte a jobb alsót.
gól
70'
Egy összecsapás során Nándori maradt lent, s nem tudta folytatni a játékot. Helyére Merényi állt be. Lejött Németh is, őt Vasvári váltotta.
Csere
72'
Kun helyett Szűcs a pályán.
Csere
72'
GÓÓÓL! Ott az egyenlítés! Kovács bal oldalról elvégzett szabadrúgását Oláh bólintotta a kapu jobb oldalába!
gól
76'
Oláh kapott sárga lapot.
Sárga lap
80'
Ismét a hazaiak vezetnek, Bartusz egyéni akció végén lőtt a bal alsóba.
gól
83'
Csonka helyett Elek a pályán a mieinknél, védő helyett csatár áll be.
Csere
85'
Elek tizenegyesgyanús körülmények között került a földre, de a játékvezető továbbengedte a játékot.
88'
Merényi adta be a labdát balról, de Vasvári elesett, így nem tudott kapura lőni.
89'
Vasvári került ziccerbe, de 11 méterről a kapu mellé durrantott. Nagy egyenlítési lehetőség maradt ki.
90' + 3'
Major helyére Petres állt be a hazaiaknál.
Csere
90' + 4'
Véget ért a mérkőzés. Nagyot küzdött a csapat, a játékosok mindent megtettek a hosszabbítás kiharcolásáért, de számunkra itt ért véget a Magyar Kupa mostani kiírása.